Survival Island FREE – udowodnij, że twarda z Ciebie sztuka!

0
616

Niektórym wydaje się, że osoba grająca w gry ma spore problemy z radzeniem sobie w trudnych sytuacjach. Owszem, jakby się tak dobrze zastanowić, może być w tym nieco prawdy. Jeżeli jednak zagracie w Survival Island FREE, przekonacie się, że są rzeczy, których można się w wirtualnym świecie nauczyć. I pewnie dzięki niej przestaniecie nazywać zapalonych maniaków mało męskimi dziwakami!

Opisywałem już sporo gier survivalowych, ale ta z tego wpisu jest ostatnio bardzo chętnie pobierana i po prostu nie mogłem przejść obok niej obojętnie. Na pewno nie można nazwać jej drugim Minecraftem, ale zdecydowanie może być ona alternatywą dla tej hitowej produkcji, o której na pewno słyszeliście już więcej niż jeden raz.

Główny bohater Survival Island FREE od samego początku jest zagadką. Nie znamy jego imienia, nie wiemy, czym się do tej pory zajmował i tak dalej. Jedyne, czego jesteśmy świadomi to fakt, iż musimy owemu wirtualnemu przyjacielowi pomóc wydostać się z tajemniczej wyspy. Nie pytajcie się tylko, jak się na niej znalazł, bo to także sekret niczym skład produkcyjny Coca-Coli.

Na samym początku naszej przygody w Survival Island FREE mamy do dyspozycji tylko gołe pięści, mały mieczyk oraz mapę. Nie trzeba być geniuszem ani mistrzem survivalu, aby zrozumieć, że głównie przydaje nam się narzędzie do zabijania zwierząt oraz ścinania drzew. To dzięki niemu nie umieramy z głodu, możemy tworzyć pochodnie czy rozpalać ognisko.

W trakcie zwiedzania świata gry zbieramy diamenty. Nie możemy ich – rzecz jasna – spieniężyć, ale przydają nam się do wytwarzania nieco bardziej skomplikowanych rzeczy. Szczerze powiedziawszy, nie wiem jakim cudem rozbitek może w tak szybkim tempie znajdować cenne przedmioty, ale podczas gry w ogóle nie zawracałem sobie tym głowy i muszę przyznać, że bawiłem się z Survival Island FREE całkiem nieźle.

Na pewno system sterowania nie będzie Wam w tym przypadku przysparzał jakichkolwiek problemów. Co do grafiki i towarzyszącym jej dźwiękom, mam mieszane uczucia. Niektórych z Was mogą zaboleć oczy od widoku nie do końca idealnych kształtów, natomiast inni mogą być wściekli na monotonię ścieżki audio. Mimo to – wydaje mi się, że warto zainteresować się tytułem z tego wpisu.