Surfingers – to surfer rządzi falami, a nie one nim!

0
492

Surfer z amerykańskiego filmu ma zazwyczaj długie włosy (koniecznie blond!), widoczny każdy mięsień na ciele i śnieżnobiały uśmiech. Cóż, szkoda tylko, że mało kiedy pokazuje się nam, jak szaleje na wodzie. Jednego możecie być jednak pewni – na pewno nikt na świecie nie radzi sobie z falami tak dobrze, jak bohaterowie gry Surfingers.

Twórcy Surfingers mają łeb nie od parady (wiadomo, w końcu to Polacy!). Wymyślili naprawdę fajną zabawę, która – o dziwo – sprawdza się znakomicie nie tylko przez przysłowiowe pięć minut, ale znacznie, znacznie dłużej. Bicie rekordów to w tym przypadku nie jedyna frajda. Możemy też odblokowywać nowe postaci, a przede wszystkim – odkrywać coraz to nowsze zakątki wodnego świata.

surfer

Opisywana gra pozwala nam poszaleć na wirtualnej desce surfingowej. Tym razem jednak to nie my mamy się dostosowywać do fal, a na odwrót. Kiedy widzimy, że fala, po której płyniemy znajduje się na innej wysokości, niż ta następna, musimy ją wyrównać. Czasem wystarcza jeden gest palcem, czasem dwa, ale jedno pozostaje niezmienne – czekające na nas zadanie wcale nie jest proste!

Nie wiem, ile mobilnych metrów ma odcinek morza w Surfingers, ale wiem, że za jego pokonanie otrzymuje się jeden punkt, a im więcej takowych na koncie, tym większy powód do dumy.

Poza osiąganiem jak najdłuższych dystansów musimy skupiać się również na zbieraniu gwiazdek. Niestety, obyło się tym razem bez power-upów, tak więc trzeba zadowolić się jedynie różnymi bohaterami. Co ciekawe, nie każdy z nich daje się przekupić walutą. Niektórzy zaczynają dla nas pracować dopiero wtedy, gdy, na przykład, polubimy dany profil na Facebooku albo przyjrzymy się ofercie gier studia Digital Melody.

Surfingers nie zalewa nas reklamami czy nie wymusza korzystania z mikropłatności. Jeśli chodzi o te drugie, najdroższy wariat to dla nasz koszt niecałych 15 złotych. Materiały video pomagają natomiast w wskrzeszaniu bohaterów po morskich wypadkach i niekiedy naprawdę opłaca się je uruchomić.