SuperCard Flashcards – fiszki dopasowane do Twoich potrzeb

0
871

Każdy ma inny system nauki. Jedni lubią wbijać do głowy wiedzę, słuchając muzyki, inni powtarzając na głos definicje, a są także i tacy, którym nie może przeszkadzać nawet latająca w pokoju mucha. Nie wiem, do jakiego typu uczniów czy studentów należycie, jednak jestem przekonany, że niektórzy z Was doskonale znają metodę opartą na tzw. fiszkach. I właśnie dlatego postanowiłem przedstawić Wam dzisiaj aplikację SuperCard Flashcards.

Wydaje mi się, że o fiszkach słyszał każdy, ale jeśli w rzeczywistości tak nie jest, warto rozpocząć od krótkiego szkolenia. Wspomniane przeze mnie słowo na literkę ‚f” nie oznacza nic innego jak małych karteczek, które po jednej stronie zawierają dane hasło, a po drugiej wyjaśnienie, co takiego się z nim wiąże.

Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie. Kiedy chcielibyście uczyć się historii za pomocą fiszek, najpierw podnieślibyście kartę z 1944 rokiem, a po krótkim przemyśleniu odwrócili ją i szczerze odpowiedzieli sobie na pytanie, czy występujące po drugiej stronie Powstanie Warszawskie jest tym, o czym myśleliście. Ważne jest aby w przypadku braku poprawnej odpowiedzi odłożyć kartkę na stos z naszymi piętami Achillesowymi, do którego musimy jak najczęściej zaglądać.

fiszka

Aplikacja SuperCard Flashcards to swego rodzaju zbiór wszelakich mobilnych fiszek. Domyślnie dostępne są w niej trzy zestawy do nauki, między innymi, do przyswajania symboli chemicznych oraz rosyjskich słówek. Nie to jest jednak w tym przypadku najważniejsze. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że opisywany program pozwala nam dodawać własne zestawy, a także pobierać te stworzone przez innych użytkowników.

Wybieranie nowych fiszek możliwe jest na trzy sposoby. Prawdopodobnie nie będziecie korzystać najczęściej z importu plików, lecz skupicie się na wyszukiwarce. Ta działa prawidłowo, jednak – niestety – bezcelowe jest w niej posługiwanie się językiem polskim, co na pewno dla niektórych z Was będzie sporym minusem.

fiszka1

Nauka w SuperCard Flashcards odbywa się w kilku wariantach. Możemy uruchomić tryb, w którym przyswajamy wiedzę tak długo, jak nam tylko się to żywnie podoba albo też po prostu standardowo przebrnąć przez wszystkie dostępne karty w danym zestawie. Jeśli chcemy, możemy zaznaczyć opcję z podpowiedziami lub też bez. Wybór należy tylko i wyłącznie od nas.

Interfejs programu jest przejrzysty. Tak jak pisałem, prawdopodobnie w ogóle nie byłoby powodów do narzekania, gdyby nie angielska wersja językowa, która – nie ukrywajmy – nie dla wszystkich będzie elementem zachęcającym do pobrania SuperCard Flashcards.