Super Pixelander – pikselowa zabawa w kosmosie

0
580

Według niektórych Super Pixelander to jedna z najlepszych gier na Androida, według innych – niczym niewyróżniająca się zręcznościówka, która nie oferuje graczowi nic godnego uwagi. I choć w internecie znaleźć można wiele na ten temat, prawda jest taka, że można w dzieło studia Doragon Entertainment grać nawet i godzinami, ale jeśli od razu nie przypadnie nam do gustu, raczej ciężko, aby skradło nasze serce w innym czasie.

Gra Super Pixelander opowiada nam historię pewnego emerytowanego astronauty, który postanawia wyruszyć w kosmos na skonstruowanej przez siebie maszynie i zarobić nieco kasy na latających po wszechświecie diamentach.

Nie znamy imienia naszego bohatera, ani też nie mamy okazji dokładnie przyjrzeć się temu jak wygląda jego statek. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na odczuwanie frajdy z zabawy, bowiem i tak najważniejszy jest stojący przed nami cel.

super1

Najprościej rzecz ujmując, a w tym przypadku inaczej się chyba nie da, w Super Pixelander musimy starać się zdobyć jak najwięcej wspomnianych przeze mnie gemów. Im więcej ich na naszym koncie, tym lepszy bilans punktowy, a co za tym idzie – większa szansa na wyśrubowanie naprawdę świetnego rekordu, którego będą zazdrościć nam wszyscy znajomi.

Podczas wirtualnej, pikselowej przygody musimy uważać przede wszystkim na otaczające nas z każdej strony asteroidy. Wprawdzie zawsze chwilę przed ich pojawieniem wyświetla się odpowiednie ostrzeżenie, jednak zazwyczaj natłok pracy w ogóle nie pozwala nam się tym przejmować, a co dopiero wykorzystywać w należyty sposób. Na szczęście, zawsze pod ręką mamy broń, z której możemy skorzystać.

super2

Latanie pośród astronomicznych elementów oraz zbieranie cennych kamyczków nie należy do najciekawszych zajęć. Nie zmienia tego nawet fakt, że w trakcie zabawy po zebraniu określonej liczby punktów odblokowujemy bonus, na przykład, w postaci nowej broni. Moim zdaniem to trochę za mało, by zwojować świat gier mobilnych i skraść serca bardziej wymagających użytkowników smartfonów.

Nie zawracając sobie już głowy wadami, na pewno warto wspomnieć, że na pochwałę w Super Pixelander zasługuje sterowanie, które w skuteczny sposób udowadnia nam, że akcelerometr potrafi znakomicie współpracować z ekranem dotykowym. Jeśli chodzi o grafikę, mnie osobiście bardzo się spodobała. Mam jednak nieodparte wrażenie, że w tej kwestii znalazłbym raczej małą ilość zwolenników.