Super Bit Dash – złote monety, które ratują życie

0
596

Super Bit Dash to prawie klasyczna platformówka. Dlaczego „prawie”? Bo nie przeszkadzają nam w niej na każdym kroku przeciwnicy, a główny bohater nie jest jakimś tam zwykłym śmiertelnikiem, lecz gościem wyposażonym w futurystyczny strój oraz broń. Jest jednak w tej produkcji coś, czego nie może zabraknąć w żadnej liczącej się gierce tego typu. Owym „czymś” są złote monety, które w tym przypadku nie są tylko nic nieznaczącym dodatkiem.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Wam na pytanie, kim dokładnie jest osobistość chodząca po świecie stworzonym na potrzeby Super Bit Dash. Wiele wskazuje na to, że jest to jakiś szalony naukowiec, który właśnie wymyślił wytrzymałe opancerzenie, buty z turbodoładowaniem oraz bardzo potężną broń pozwalającą rozwalać większość twardych materiałów.

Mimo że wśród zakładek w menu głównym w znaleźć można zarówno tę z napisem Play, jak i Tutorial, nawet po wybraniu tej pierwszej poleca się nam skorzystanie z samouczka. Według mnie, jest to swego rodzaju brak konsekwencji ze strony autorów. Skoro bowiem chcą dać człowiekowi wolną rękę nie powinni negować jego decyzji. Cóż, na szczęście można całkowicie zrezygnować ze szkolenia i od razu przejść do rzeczy, tak więc zbytnio narzekać nie można.

Super Bit Dash oferuje nam dwa rodzaje zabawy. Jeden z nich nigdy się nie kończy, tak więc staramy się w nim zdobyć jak największą liczbę punktów i śrubować swoje rekordy. Standardowa rozgrywka to natomiast nic innego jak przechadzka w 20 poziomach, gdzie czeka na nas ogromna ilość pułapek, pieniążków oraz ukrytych przejść.

Pisałem już Wam, kim przychodzi nam kierować w Super Bit Dash, ale zapomniałem dodać, co właściwie musimy ową postacią robić. Żeby zbytnio nie przedłużać, powiem od razu, że w grze możemy albo skakać, albo też wykonywać szybkie ruchy do przodu, które nie tylko pozwalają nam sprawnie się przemieszczać z miejsca do miejsca, lecz mają również właściwości niszczące ściany i innego tego typu elementy wirtualnych plansz.

Mimo że w większości zręcznościówek złote pieniążki odgrywają ważną rolę, w przypadku gry z tego wpisu są one więcej, niż ważne. Jeśli bowiem nie mamy ich na koncie, nie możemy wykonywać ruchów specjalnych, co z kolei prowadzi do śmierci głównego bohatera. Oczywiście, miejsc na przydatne monety jest ograniczona ilość, co wyjątkowo utrudnia nam zadanie.

Audiowizualnie Super Bit Dash jest prawdziwą gratką dla miłośników gier w starym, dobrym stylu. Pikseli jest tutaj co niemiara, a dźwięki powinny ucieszyć ucho każdego, kto wychowywał się na pierwszych konsolach video.