Puzzle Craft 2 to gra logiczna autorstwa polskiego studia ATGames. Tytuł zyskał na świecie uznanie i szkoda by było, gdyby rodacy go nie poznali bliżej 🙂

W świecie Puzzle Craft 2 jesteśmy nazywani królem, bądź królową. Na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za budowę miasta, odkrywanie nowych lokalizacji, uprawę roli, nakarmienie ludności, wytwarzanie narzędzi, czy zatrudnianie pracowników.

Aplikacja jest połączeniem gry strategicznej i logicznej. Tworzenie miasta i dbanie o gospodarkę charakteryzuje strategię, natomiast uprawianie pola w postaci match-3, uprawnia do nazywania Puzzle Craft 2 produkcją logiczną.

Rozbudowywanie osady jest niezwykle przyjemne, dzięki wysokiej jakościowo grafice, świetnie skrojonemu tutorialowi, który jest wpleciony w fabułę, oraz masie zagadek i misji. Opcja rywalizacji ze znajomymi dodatkowo wyprowadza grę na wyższy poziom zaawansowania.

Na kilkadziesiąt minut testów w żadnym momencie nie spotkałam się z reklamą. Mikropłatności są dyskretne i nie męczą. Trofea i skarby dają nam szansę poczuć się jak prawdziwi gracze vip, bez konieczności wydawania pieniędzy 🙂