Streetboy: Run to the Beat – w rytmie (nie)hip-hopu

0
431

Za moich czasów goście w szerokich spodniach i bluzach z kapturem słuchali hip-hopu. Jestem już chyba więc naprawdę stary, bo w Streetboy: Run to the Beat tego typu osiłki wydają się lubić coś podobnego do techno. Nie jestem tym faktem zachwycony, ale jedno muszę przyznać: w tę gierkę gra się naprawdę przyjemnie!

Tymczasowo na ikonce Streetboy: Run to the Beat znaleźć można napis „Sale”. Nie mam bladego pojęcia, czy na co dzień jest to płatna gra, ale i tak autorom udało się mnie zachęcić do pobrania ich dzieła. Co prawda, nie spodziewałem się po nim czegoś bardzo interesującego, jednak nie mogę powiedzieć, bym trafił wyjątkowo tragicznie.

Bohaterem opisywanej produkcji jest grafficiarz w czerwonej bluzie i wytartych jeansach, który razem z ziomkami zostaje przyłapany na mazaniu po murach. Sposób na uniknięcie kary? Ucieczka. Oczywiście, to my w niej pomagamy, a co za tym idzie – nie możemy dopuścić, by wirtualny kolega się na nas zawiódł.

Każda plansza przygotowana dla nas w Streetboy: Run to the Beat zawiera zupełnie odmienną ścieżkę dźwiękową. Niestety, mamy w tym przypadku do czynienia z bardzo elektroniczną propozycją, która prawdopodobnie nie spodoba się miłośnikom hip-hopu, a tym bardziej rocka i tym podobnych.

Podczas rozgrywki korzystamy z dwóch dotykowych guzików. Jeden służy do oddawania skoków, a drugi – korzystania z pięści. Nie ma chyba sensu pisać, do czego się przydają. Warto jedynie odnotować fakt, że dzięki sile bohatera nie tylko możemy niszczyć wrogów, lecz także… zarabiać pieniądze.

Wykonywanie przez nas misji pobocznych oraz przechodzenie poszczególnych plansz pozwala na kupowanie nowych postaci i zdobywanie awansów. Im wyższy poziom posiadamy, tym pokaźniejszą pulę punktów zyskujemy za nasze starania.

Streetboy: Run to the Beat na pewno spodoba Wam się graficznie, bo – szczerze powiedziawszy – już dawno nie miałem do czynienia z tak kolorową zręcznościówką. Z drugiej strony pewnie nie będziecie zadowoleni z dostępnych w niej dźwięków. Cóż, nie można zjeść ciastka i mieć ciastka, ale nie zmienia to faktu, że gra z tego wpisu to naprawdę solidna propozycja dla znudzonych życiem i nie tylko!