Strawberry Shortcake Puppy – słodkie, ale drogie, szczeniaczki

0
665

Zgaduję, że Wasze pociechy bardzo lubią zwierzęta – w szczególności te, które są niewielkich rozmiarów. Co prawda nie mogę zagwarantować, iż gra mobilna Strawberry Shortcake Puppy przypadnie im do gustu i pozwoli Wam nieco zająć im czas. Mam jednak cichą nadzieję, że dzieło studia Budge Studios nie wyciągnie z Waszych portfeli zbyt wielu złotówek.

Od pierwszego uruchomienia Strawberry Shortcake Puppy sprawia wrażenie produkcji stworzonej z myślą o najmłodszych. Widać, że nie zawracano sobie w niej głowy wybitną oprawą graficzną, natomiast skupiano się na różnego rodzaju „fajnościach”, które mają ogromne szanse zwojować dziewczęce główki.

Żeby za bardzo nie przedłużać, od razu przejdę do konkretów. Bohaterką Strawberry Shortcake Puppy jest właścicielka pensjonatu dla szczeniaków. Informacji na jej temat zbyt wiele nie otrzymujemy, ale wcale nie są nam one potrzebne do mobilnej zabawy. Dlaczego? Bo w opisywanej grze po prostu opiekujemy się pieskami i – niestety – nic więcej.

Na ekranie głównym w Strawberry Shortcake Puppy pojawiają nam się różne pieski śpiące na swoich posłankach. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż tylko jedno ze zwierzątek dostępne jest całkowicie za darmo. Kolejne możemy sobie kupować za prawdziwe pieniądze. Niestety, nie oddano nam do dyspozycji opcji nabywania pojedynczych stworzonek, dlatego musimy zdecydować się albo na wszystkie, albo na żadne.

Opieka nad wirtualnym zwierzakiem nie jest w gierce tak skomplikowana, jak chociażby w Pou. Tutaj głównie chodzi o to, aby dany szczeniaczek nas zaakceptował i uznał za dobrego opiekuna. W tym celu myjemy pupila, suszymy jego sierść oraz dajemy do zabawy różnego rodzaju gadżety. Oczywiście, nie zabrakło też tutaj zakładki z mobilnym jedzeniem, jakie możemy podawać futrzakom.

Poza troszczeniem się o zwierzaka w tradycyjnym tego słowa znaczeniu w Strawberry Shortcake Puppy zajmujemy się też cykaniem zdjęć małych istotek. Nie wiem, czy tego typu zabawa bawi kogokolwiek z Was, ale jeśli tak, raczej będziecie nią zachwyceni.

Niestety, w przypadku tworu Budge Studios musicie mieć na uwadze jedną, ale bardzo istotną, rzecz – nie tylko wspomniane przeze mnie wcześniej szczeniaki, lecz również piłki, zabawki oraz różne ubrania dla naszych podopiecznych kupuje się tutaj za prawdziwe pieniądze. Zestaw „na full” kosztuje blisko 30 złotych. Według mnie, to dużo za dużo!