Stickman Rush – człowiek-rakieta pędzi po autostradzie

0
763

Chociaż miałem już do czynienia z wieloma grami stworzonymi przez studio Ketchapp, każda kolejna coraz bardziej mnie zaskakuje. Oczywiście, tylko i wyłącznie pozytywnie, bo gdybym był bardzo niezadowolony, prawdopodobnie w ogóle nie wspomniałbym Wam o człowieczku latającemym rakietą, który występuje w grze Stickman Rush.

Na pewno znajdą się malkontenci narzekający na to, że Ketchapp tworzy wszystko na jedno „kopyto”. Nie ma co jednak zawracać sobie głowy tego typu komentarzami, gdyż – jak wiadomo – przede wszystkim liczy się zabawa, a, według mnie, tej w Stickman Rush jest co niemiara.

rush

Tytuł opisywanej apki mówi nam od razu z jakim bohaterem będziemy mieli do czynienia. W Stickman Rush od samego początku do końca przychodzi nam kierować poczynaniami czarnego ludzika zwanego „patyczakiem”, który zbudowany jest z kilku linii oraz jednej dużej kropki. Tym razem człowieczek nie występuje sam. Na ekranie wraz z nim wyświetla się kierowana przez niego rakieta.

Zabawa w grze jest prosta do wytłumaczenia. W głównej mierze chodzi o omijanie pojazdów jeżdżących po trzypasmowej drodze oraz wszystkich statycznych przeszkadzajek takich jak drewniane kłody, kosze na śmieci czy dziury w asfalcie. Oczywiście, najważniejsze w Stickman Rush jest staranie się o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Wyrażony jest on w przebytych wirtualnych metrach, czyli innymi słowy – im dłużej utrzymamy się przy życiu (to znaczy, naszego bohatera), tym lepiej.

Wirtualna waluta dostępna w opisywanej produkcji – wbrew pozorom – ma swoje zastosowanie. Dzięki niej możemy odwiedzać wirtualny sklepik i kupować sobie pojazdy do pokonywania mobilnej autostrady. Jak łatwo się domyślić, w Stickman Rush nie wszystkie maszyny to rakiety. Czasem można spotkać tutaj gigantycznego żółwia, pick-upa i tak dalej.

rush1

Sterowanie – jak przystało na dzieło firmy Ketchapp – jest proste i polega jedynie na przesuwaniu palcem po ekranie oraz dotykaniu go w momencie, w którym chcemy oddać skok. Widać od samego początku, że Stickman Rush to gierka stworzona głównie po to, by zabawiać nas przez kilka minut, ale nie jest to jednoznaczne z tym, iż bicie rekordów jest tutaj łatwe jak obsługa kalkulatora.

Widzicie screeny? Jeżeli tak, znacie odpowiedź na pytanie, jak prezentuje się Stickman Rush. Według mnie, jest to wyjątkowo udana zręcznościówka, której największą zaletą jest niespotykana, nowoczesna grafika.