Stickman Impossible Run – prosty runner z czarnym „patyczakiem”

0
641

Mimo że runnery to dosyć proste gry, chcąc pobrać jednego z nich, na pewno zwracacie uwagę nie tylko na samą rozgrywkę, lecz także (a może nawet przede wszystkim) na oprawę graficzną. Kierując się jedynie wizualnymi aspektami, prawdopodobnie w ogóle nie wpadłaby Wam w oko produkcja Stickman Impossible Run. A to niedobrze, bowiem wspomniana produkcja jest naprawdę godna uwagi. Mnie wciągnęła na długie godziny i myślę, że z Wami zrobi to samo.

Kim jest główny bohater apki Stickman Impossible Run? Podejrzewam, że każdy z Was zna odpowiedź na to pytanie. Jest to wirtualny ludzik zbudowany z pięciu czarnych kresek i równie mrocznej głowy z białymi oczami i dziwną niebieską opaską, która wygląda mi na konkurenta Google Glass.

Nikogo z Was z pewnością nie zdziwi fakt, iż głównym celem gracza w opisywanej produkcji jest przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu. Tutaj jednak rekordy nie są wyrażane w metrach, lecz ukończonych etapach. Każdy ze Stage’ów składa się z kilku bądź kilkunastu platform. Oczywiście, im więcej rund uda nam się zaliczyć, tym lepiej.

Chcąc ukończyć dany poziom na 100 procent, musimy pokonać co najmniej cztery etapy. Do przejścia mamy ponad 10 leveli, co – jak na runnera – jest bardzo dobrym rezultatem. Pierwsze wyzwania są dosyć proste, jednak im głębiej w las, tym robi się coraz trudniej. Żeby było ciekawej, trudność nie polega tylko i wyłącznie na tym, że plansza jest dużo szybsza. Również występujące w wirtualnym świecie przeszkody stają się coraz bardziej wymagające.

Sterowanie zostało przez autorów Stickman Impossible Run ograniczone do absolutnego minimum. Nie zastosowano w grze dotykowej konsoli wspomagającej kontrolowanie wirtualnego ludzika, a wszystko załatwiamy dotykając palcem ekranu. Jak dla mnie – jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu gra zyskuje na atrakcyjności.

Mimo że oprawa graficzna produkcji studia Djinnworks nie powala na kolana, można w niej dostrzec kilka futurystycznych elementów, które potrafią przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednemu graczowi.

Stickman Impossible Run można pobrać z Google Play całkowicie za darmo. Podstawowa wersja gry zawiera reklamy. Można je usunąć na zawsze, płacąc 7, 53 PLN, albo też na cztery godziny – oglądając trzy reklamy video.