Stick Soccer – wymierz, wyceluj i strzelaj gole!

0
552

Po tegorocznym mundialu w Brazylii minęła piłkarska gorączka, jednak wcale nie oznacza to, że w Google Play wciąż nie można spotkać fajnych futbolowych produkcji. Jakiś czas temu w sklepie z aplikacjami na Androida zadebiutowała gra o nazwie Stick Soccer. Z racji tego, że rywalizacja toczy się w niej wśród graczy z wielu krajów i wszyscy Polacy mają wpływ na to, na jakim miejscu w rankingu globalnym znajduje się nasze państwo, postanowiłem Wam o niej wspomnieć. Kto wie, może jest wśród Was osoba, która pomoże nam wyjść z dość niskiego, trzydziestego piątego, miejsca?

Apka Stick Soccer skupia się na pojedynkach międzypaństwowych. Nie jest jednak mimo wszystko taka, jak większość podobnych produkcji. Żeby jednak nie zacząć od końca, na samym początku chciałbym napisać co nieco o rejestracji w grze. Jest to dość istotna kwestia, szczególnie, że zakładanie konta nie jest w tym przypadku związane jedynie z podaniem dwóch podstawowych informacji takich jak login i hasło.

soccer

Gracz może otrzymać dostęp do piłkarskiej rywalizacji na kilka sposobów. Najpopularniejszy i najbardziej zalecany jest ten, który polega na synchronizacji aplikacji z kontem na Facebooku. Dzięki tej operacji jesteśmy bowiem w stanie nie tylko śledzić poczynania znajomych, lecz również mamy gwarancję zachowania naszych postępów w przypadku zmiany smartfonu czy przypadkowego odinstalowania gry. Jeśli nie chcecie podawać swoich danych z portali społecznościowych, autorzy Stick Soccer udostępnili również funkcję logowania się jako gość.

Wybór sposobu logowania nie jest jedyną czynnością, jaką musimy wykonać przed rozpoczęciem zabawy. Ważny jest także wybór kraju, który chcemy reprezentować. Dostępnych jest ponad sto państw, ale mam nadzieję, że mimo wszystko i tak zdecydujecie się wybrać biało-czerwoną flagę.

Tak jak pisałem na początku, Stick Soccer pozwala nam pojedynkować się z graczami z całego świata. Na potrzeby gry stworzono specjalny ranking, w którym podsumowywane są wszystkie wyniki uzyskiwane przez osoby z konkretnych państw. Obecnie na najwyższym miejscu jest Iran. Polacy – niczym w rankingu FIFA – znajdują się daleko poza czołówką. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie się to zmieniło.

soccer1

Stick Soccer mamy do wyboru dwa tryby gry. Każdy z nich polega na wbijaniu piłki do bramki. Im więcej udanych strzałów, tym lepszy bilans punktowy. Rzecz jasna, na naszej drodze stają utrudnienia w postaci obrońców oraz bramkarza. Warto też wspomnieć, iż próby wykonujemy z różnych miejsc na murawie.

Zabawa numer jeden to nic innego jak swego rodzaju tryb kariery, gdzie staramy się wygrywać mecz za meczem, grając z coraz to lepszymi zespołami. Druga z rozgrywek to próba bicia rekordów, w której istotną rolę odgrywa czas.

Grafika nie jest największą zaletą opisywanej gry, ale mimo to uważam, że powinniście się tą produkcją zainteresować. Powód? Stick Soccer to po prostu wirtualna rozrywka na przyzwoitym poziomie!