Steel Mayhem – brutalna wojna robotów

0
513

Nie można umieścić gry Steel Mayhem w jednym worku z tradycyjnymi strzelankami. Bo choć mamy tutaj do czynienia ze sprawdzonymi rozwiązaniami, główni bohaterowie to nie jednostki sił specjalnych, lecz jedyne w swoim rodzaju roboty, które walczą ze sobą do ostatniej chwili na mechaniczną śmierć i technologiczne życie. Jeżeli zatem nie przerażają Was futurystyczne wizje przyszłości, szykujcie się na świetną zabawę!

Autorzy Steel Mayhem wyraźnie na samym początku wystawiają gracza na próbę. Zanim dojdzie do przekierowania do menu głównego, musimy przemęczyć się chwilę i zalogować się do usługi Google Play Games, a kiedy już będziemy mieli to za sobą, naszym oczom ukaże się ekran rozgrywki. Tyle że nie zwiastuje on jeszcze standardowej misji, a jedynie zwykły tutorial.

Samouczek nie jest dość nachalny i to trzeba przyznać. Nie zdecydowano się w tym przypadku na opcję, w której można wykonywać tylko konkretne ruchy, choć – oczywiście – bez zniszczenia określonych celów nie jesteśmy w stanie ukończyć pierwszego zadania, a tym samym przejść do właściwej części zabawy.

Skłamałbym, gdybym napisał, że w Steel Mayhem chodzi tylko i wyłącznie o zabijanie przeciwników. Dlaczego? Bo plansze przygotowane dla nas nie tylko wymagają od nas niszczenia wrogów, lecz także chronienia różnych miejsc. Co prawda, ciężko osiągnąć tu cokolwiek bez zabijania, ale zdecydowanie nie to jest zawsze naszym bezpośrednim celem.

W trakcie rozgrywki możemy skorzystać w apce z broni automatycznej oraz wszelkiego rodzaju min. Jak pewnie się domyślacie, to przede wszystkim to pierwsze narzędzie do eliminowania oponentów jest przez nas wykorzystywane, choć bez dwóch zdań o tym drugim nie można powiedzieć, że w ogóle się nie przydaje.

 Po co w ogóle to wszystko robimy? Rzecz jasna, dla pieniędzy. Każde zwycięstwo w danej planszy powiększa nasze konto o pewną sumę wirtualnych pieniędzy oraz punktów doświadczenia. Dzięki tym dwóch elementom możemy raz na jakiś czas udać się do sklepu i kupić sobie zupełnie nową broń, która charakteryzuje się większą efektywnością.

Sterowanie w opisywanej gierce opiera się na dwóch wirtualnych gałeczkach, co na pewno przypadnie Wam do gustu. Jeśli chodzi o grafikę, moim zdaniem, prezentuje się bardzo dobrze i ciężko na pierwszy rzut oka dostrzec w niej jakiekolwiek wady.