Steampunk Defense – nie pomaga karabin? No to spróbujmy miotaczem!

0
399

Jeżeli lubicie gry tower defense, prawdopodobnie macie już swojego faworyta w tej dziedzinie. Przeczucie raczej mnie nie myli, a więc Steampunk Defense prawdopodobnie do tych najlepszych produkcji się nie zalicza. Warto jednak – mimo wszystko – wypróbować ową gierką. Z zabijaniem czasu radzi sobie bowiem tak samo znakomicie, jak z wyciąganiem od nas pieniędzy.

Nazwa opisywanej apki najlepiej przygotowuje nas do tego, czego możemy się w niej spodziewać. Jeżeli lubicie walki z robotami, ale w nieco bardziej realistycznej, czy też jak kto woli steampunkowej, wersji, będziecie mieli tutaj na co popatrzeć i znajdziecie co najmniej kilka powodów, dla których warto polecić Steampunk Defense swoim znajomym.

Zadanie stojące przed nami w grze jest proste jak drut. Przynajmniej w teorii, bo z praktyką jest już znacznie gorzej. Ale od początku – celem numer jeden jest bronienie określonego terenu. Hordy przeciwników ruszają w stronę chronionej miejscówki, natomiast my musimy stawiać wieże obronne oraz inne maszyny, aby powstrzymać oponentów przed dopięciem swego.

Wszystkie plansze, a jest ich ponad siedemdziesiąt, dostępne są w dwóch wariantach, z czego pierwszy przeznaczony jest dla tych, którzy lubią mniejsze wyzwania, a drugi – na odwrót. Jeżeli o mnie chodzi, radzę Wam na początku nie zawracać sobie głowy wszystkim, co określane jest słówkiem „hard”. No, chyba że planujecie wydać w grze nieco prawdziwej kasy. W takiej sytuacji zdecydowanie możecie próbować sił w najbardziej wymagających poziomach.

Jak to w tower defensie, wraz z naszym postępem uzyskujemy w Steampunk Defense dostęp do nowych wież i tym podobnych. Niestety, o ile na początku wszystko funkcjonuje w odpowiednim rytmie, o tyle później jesteśmy robieni w balona i na każdym kroku udowadnia się nam, że tylko odwiedzając wirtualny sklepik, możemy liczyć na szybkie i bezproblemowe ukończenie levelu.

Całokształt gry czy też jej wygląd zasługuje na pochwałę. Niestety, przez mikropłatności nie jesteśmy w stanie cieszyć się z zabawy, jaką zaoferowali nam twórcy Steampunk Defense. Szczerze powiedziawszy, mam nadzieję, iż takich apek będzie coraz mniej. Bo wolę wybór między płatną a darmową wersją, a nie – płatną oraz prawie płatną.