Star Wars: Uprising – rycerzu Jedi, wzywają Cię!

0
534

Fani Gwiezdnych Wojen czekają na grudniową premierę najnowszej części swojej ulubionej sagi. W tym czasie (co wiem z własnego doświadczenia) oglądają wcześniejsze filmy, udzielają się na wszelkich możliwych forach i starają się „wykraść” jak najwięcej informacji z pojawiających się w sieci trailerów. Jeżeli to dla Was wciąż za mało, zagrajcie w mobilną produkcję Star Wars: Uprising.

Star Wars: Uprising to nowość w Google Play, która zadebiutowała na Androidzie dopiero kilka dni temu. Mogliście jeszcze o niej nie słyszeć, ale jeśli jesteście fanami twórczości George’a Lucasa, raczej nie możecie przejść obojętnie obok tej propozycji. Niestety, zanim przystąpicie do gry, będziecie musieli uzbroić się w cierpliwości. Pobieranie nie trwa może wyjątkowo długo, ale późniejsza instalacja plików na pewno mogłaby mieć znacznie przyspieszony tryb.

Po uporaniu się z wszystkimi technicznymi szczególikami, tworzymy głównego bohatera. W Star Wars: Uprising mamy do wyboru cztery rasy, charakteryzujące się nie tylko wyglądem, lecz również zdolnościami, umiejętnościami specjalnymi i tak dalej, i tak dalej.

Co tu dużo pisać, w opisywanej produkcji chodzi o to, by rozprawiać się ze wszystkimi zwolennikami Imperium, którzy postanowią stanąć na naszej drodze. Liczba plansz pozwala na zabawę przez długie godziny, a tryb kooperacji daje okazję do tego, by połączyć siły z innymi graczami i spróbować rozprawić się z jakimiś mniej lub zdecydowanie bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Sterowanie w grze jest całkiem proste, ponieważ polega na wskazywaniu palcami drogi dla naszej postaci. Oczywiście, na wstępie przygotowano nie do końca krótki tutorial, który uczy podstaw i wyjaśnia nam, jak robić konkretne ruchy. Nie przepadam za tego typu rozwiązaniami, ale – na szczęście – w przypadku Star Wars: Uprising samouczek powiązany jest nieco z fabułą, dzięki czemu nie daje nam wyjątkowo w kość.

Wykonywane zadania i coraz to więcej przemierzonych lat świetlnych pozwalają nam na modyfikowanie umiejętności i ekwipunku bohatera. Hełmów, rękawic broni oraz innych jest na tyle dużo, że na pewno nie będziecie mieli powodów do narzekań. Zresztą, ja tu mogę sobie pisać godzinami, ale warto, żebyście sami się o wszystkim przekonali.