Star Wars Rebels: Recon – platformówka z mocą Jedi

0
832

Fani Gwiezdnych Wojen szykują się pomału na grudniową premierę siódmej części swojej ulubionej sagi, a tymczasem Disney nie próżnuje i publikuje w Google Play kolejną gierkę mobilną osadzoną w świecie George’a Lucasa. Star Wars Rebels: Recon – niestety – nie jest grą w pełni darmową, ale miłośnikom Jedi nie powinno to w żaden sposób przeszkadzać.

Historia Star Wars Rebels: Recon rozpoczyna się w czasach, kiedy Imperium dominuje w naszej galaktyce, a Rebelia próbuje odbudować swoje siły, ukrywając się wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Jako gracze, przychodzi nam kierować pewnym młodym padawanem Jedi, który chce przywrócić we Wszechświecie pokój i jednocześnie wykazać się przed swoim mistrzem.

Na Androida powstały już strategie, karcianki czy tower defense’y dla miłośników mieczy świetlnych, ale Star Wars Rebels: Recon jest pierwszą tego typu platformówką. Niestety, ma to nie tylko zalety, lecz również wady. Przede wszystkim warto wspomnieć o dość nieprzyjemnym widoku z kamerki. Na pięciocalowym smartfonie bohater jest naprawdę mały, a otaczający go świat wydaje się być co najmniej przytłaczający. Błahostka? W teorii może i tak, ale w praktyce zdecydowanie na odwrót.

Każda plansza przygotowana przez autorów Star Wars Rebels: Recon daje nam okazję do rozprawiania się z dronami oraz innymi sprzymierzeńcami Imperium. Oczywiście, bardzo często przychodzi nam także rozwalać rozmaite przeszkody oraz skakać nad przepaściami. A o tym, czy udało nam się osiągnąć dobry rezultat czy nie, decyduje system ocen, gdzie jeden medal to najniższa nota, a trzy… no, wiecie.

Zabawa w Star Wars Rebels: Recon nie polega jedynie na wykonywaniu typowo zręcznościowych zadań. Między kolejnymi planszami budujemy członkom Rebelii schrony oraz inne przydatne miejscówki. Dopiero kiedy uda nam się postawić każdy budynek, a do tego przejdziemy wszystkie przygotowane plansze, będziemy mogli chwalić się ukończeniem gry na sto procent.

Ludzie w Google Play narzekali na sterowanie i brak języka polskiego, ale w tym przypadku – osobiście – nie mogę przyczepić się ani do jednego, ani do drugiego. System kierowania postacią jest, według mnie, wygodny i standardowy, a co do edycji z naszym ojczystym językiem… cóż, przyzwyczailiśmy się do tego, że jest ona prawdziwą rzadkością, prawda?

Gierka Star Wars Rebels: Recon dostępna jest za darmo, ale odblokowanie wszystkich plansz wiąże się z wydaniem kilkunastu złotówek.