Star Conflicts – pole bitwy w sercu Wszechświata [VIDEO]

0
370

Macie w sobie żyłkę stratega? Nie powinniście jej marnować, choć w codziennym życiu prawdopodobnie nie zawsze Wam się przydaje. Cóż, na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do gier mobilnych. Star Conflicts to z całą pewnością propozycja dla każdego, kto ma ochotę na szlifowanie umiejętności taktycznych. Niestety, nie jest to produkcja w pełni darmowa.

Star Conflicts przychodzi nam uczestniczyć w konflikcie zbrojnym rozgrywającym się gdzieś w dalekim kosmosie. Prawdopodobnie przychodzi nam kierować oddziałami reprezentującymi Ziemię, chociaż nie byłbym tego tak do końca pewien. Niestety, nie mamy w grze dostępu do żadnego filmiku wstępnego, a więc nie znamy historii związanej z oferowaną tutaj rozgrywką.

Etapy dostępne w Star Conflicts umożliwiają rozgrywanie bitew pomiędzy naszymi oddziałami a siłami oponenta. Walka odbywa się w systemie turowym, tak więc po kilku naszych ruchach do akcji wkracza przeciwnik i tak dalej, i tak dalej, aż do momentu, w którym jedna ze stron polegnie z kretesem.

Przed każdym pojedynkiem rekrutujemy jednostki, jakie chcemy wykorzystać w konkretnej sytuacji. Oczywiście, początki do łatwych nie należą, gdyż mamy do dyspozycji jedynie podstawowe statki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wraz z naszym postępem zaczyna się to wszystko zmieniać i w szeregach wojsk zaczynają się pojawiać, między innymi, solidne i niezwykle skuteczne czołgi.

Posiadane przez nas oddziały możemy do woli modyfikować. Nie robimy tego – rzecz jasna – całkowicie za darmo, dlatego tak ważne jest, aby wygrywać bitwę za bitwą i tym samym powiększać konto z wirtualnymi pieniędzmi. Szczerze powiedziawszy, system ulepszeń oferowany w Star Conflicts strasznie mnie zawiódł. Spodziewałem się czegoś bardziej zagmatwanego, a tak naprawdę dostałem do dyspozycji absolutną podstawę podstaw.

Pod względem graficznym opisywana gra jest jak najbardziej godna pochwały. Mimo że nie wszystkie strategie da się lubić w kwestii wyglądu, tutaj zdecydowanie mamy do czynienia z wyjątkiem. Do zastosowanej oprawy dźwiękowej również nie można mieć większych zastrzeżeń, choć pewnie tutaj już nie każdy się ze mną zgodzi.

Star Conflicts można pobrać z Google Play za darmo, ale dopiero płatna edycja oferuje wszystko, co zostało przygotowane przez autorów tej produkcji. Na szczęście, zakup to koszt niecałych pięciu złotych.