Stair Dismount – łamacz kości niczym Steven Seagal

0
632

Kiedy byłem mały bardzo lubiłem oglądać filmy ze Stevenem Seagalem. Oczywiście, rodzice mi na to nie pozwalali, ale ja zawsze znajdowałem sposoby, by włożyć do magnetowidu kasetę VHS z wypożyczalni i rozkoszować się dźwiękiem kości łamanych przez amerykańskiego gwiazdora.Obecnie nie odczuwam już takiej frajdy z hollywoodzkich produkcji, ale tematyka złamań, przebić i uszkodzeń cały czas mnie fascynuje (wiem, że to może wydawać się nie do końca normalne). Właśnie dlatego niemal codziennie gram na swoim smartfonie w apkę o nazwie Stair Dismount.

W grze Stair Dismount bierzemy pod „opiekę” manekina testowego, a naszym jedynym zadaniem jest zafundować mu taki skok, by doprowadzić do jak największej ilości obrażeń. Każde złamanie, zwichnięcie czy całkowite pęknięcie nagradzane jest odpowiednią ilością punktów, które sumują się, dając nam ostateczny wynik. 

di

Mimo że w nazwie apki występuje angielskie słówko, które oznacza schodek, nie zawsze w Stair Dismount przychodzi nam zrzucać biednego wirtualnego przyjaciela z kilkunastu stopni. Czasem mamy okazję towarzyszyć mu na najwyższym elemencie jakiejś budowy w dużym mieście, saniach świętego Mikołaja albo… Titanicu, który zaczyna wchodzić w ostatni etap zanurzenia w oceanie.

Wydawać by się mogło, że bez względu na to jak człowiek upadnie z dużej odległości i tak skończy w ten sam sposób. W pewien sposób jest to prawda, ale przecież nie zawsze upadek kończy się pęknięciem czaszki czy złamaniem kręgosłupa. Właśnie dlatego bardzo istotne jest jak rozpoczniemy skok bohatera Stair DismountNajlepiej jest po prostu pokombinować i znaleźć własny sposób. Ciężko jednak pobić światowe rekordy, które wyrażane są w miliardach punktów.

di1

Do odwiedzenia (też mi zwiedzanie!) mamy  w grze kilkanaście lokacji. Niestety, tylko niektóre z nich dostępne są za darmo. Za pozostałe trzeba zapłacić od $0,99 wzwyż. Szkoda, że nie zdecydowano się na opublikowanie paczki wszystkich leveli w jakiejś rozsądnej cenie.

Aha, zapomniałbym o najważniejszym. W Stair Dismount możemy zmieniać domyślnego manekina, a nawet umieścić na jego głowie wizerunek twarzy wybranej przez nas osoby. Wystarczy tylko posiadać jej zdjęcie. Na kogo się zdecydujecie – wścibska ciocia, teściowa czy nieznośny braciszek? 😉