Stack Challenge – autobus na piłce, piłka na walizce, a wszystko to pod… słoniem

0
528

Proste pomysły zazwyczaj okazują się najlepsze. Tak zdecydowanie jest w przypadku mobilnej gry o nazwie Stack Challenge. Co prawda, chodzi w niej tylko o umieszczanie na sobie różnych przedmiotów, ale rozgrywka jest wyjątkowo wciągająca, o czym – mam nadzieję – będziecie mogli przekonać się na własnej skórze.

Nie będę trzymał Was w niepewności i od razu przejdę do rzeczy. Każda plansza w Stack Challenge wymaga od nas w zasadzie tylko jednego – zbudowania kupki różnych rzeczy w taki sposób, aby jej szczyt znajdował się w miejscu, gdzie znajduje się punkt oznaczony biało-czarną szachownicą. Na pewno niektórym z Was na początku tego typu rozgrywka będzie wydawała się głupia. Myślę jednak, że szybko zmienicie zdanie na jej temat, kiedy przejdziecie pierwszych kilka poziomów.

stack

Utrudnieniem w grze jest fakt, iż w danym levelu możemy skorzystać jedynie z określonej liczby przedmiotów. Tylko od nas, a raczej od naszej taktyki, zależy czy postanowimy stworzyć coś wyjątkowo stabilnego, czy też po prostu będziemy układać wszystko jedno na drugim. Jak zapewne się domyślacie, to druga metoda jest znacznie trudniejsza, ale o ile na początku nie trzeba z niej korzystać, później jest to prawie konieczne.

Podczas pierwszych minut spędzonych z Stack Challenge trzeba dać sobie czas na przyzwyczajenie się do sterowania. Niby jest ono proste, ale przedmioty wprawiane przez nas w ruch nie zawsze spisują się tak, jak powinny, przez co bardzo łatwo stracić nad nimi kontrolę. Wszystko – rzecz jasna – jest do przyswojenia, tak więc nie ma sensu dłużej się nad tym rozwodzić.

stack1

Skłamałbym, gdybym napisał, że Stack Challenge dobrze prezentuje się na ekranie. Gra zdecydowanie mogłaby wyglądać znacznie lepiej, choć jestem przekonany, że niektórzy z Was nie będą podzielać mojej opinii. Dlaczego tak sądzę? Bo owszem jest w tej apce wiele „niedoróbek”, ale mniej wymagające oko pewnie w ogóle ich nie dostrzeże.

Liczba wyzwań do ukończenia jest ogromna, ponieważ wynosi prawie 300. Niestety, tylko płatna wersja Stack Challenge pozwala na sprawdzenie wszystkich etapów. Kupno jej to wydatek rzędu ośmiu złotych, a więc jeszcze nie jest z tym wyjątkowo tragicznie.