Square Wars – galaktyczny pojedynek dla jajogłowych [VIDEO]

0
514

Logo gry Square Wars daje nam jasno do zrozumienia, że będziemy mieć w niej do czynienia z czymś, co w mniejszym bądź większym stopniu związane jest z sagą Gwiezdnych Wojen. Mimo wszystko, wcale nie trzeba wielbić, ani nawet lubić, produkcji George’a Lucasa, by być zadowolonym z tego, co oferuje apka przygotowana przez studio Appic Mind.

Square Wars to gra logiczna. Nie trzeba więc przed jej uruchomieniem trenować palców czy też prężyć muskułów. Najważniejszy jest wypoczęty i sprawny umysł. Bez niego ciężko jest cokolwiek osiągnąć. Zwłaszcza w oferowanym trybie wieloosobowym, dzięki któremu możemy walczyć zarówno ze znajomymi, jak i zupełnie obcymi dla nas ludźmi z całego świata.

sq

Pole walki jest w apce podzielone na kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt kwadratów. W każdym pojedynku naszym zadaniem jest w taki sposób rysować laserowe kreski, aby wypełnić więcej pól od przeciwnika. Po jednej pozytywnie zakończonej próbie automatycznie otrzymujemy szansę na wykonanie kolejnej. Pozwala nam to na przeprowadzanie swego rodzaju kontrataków czy – jak kto woli – kombosów, miażdżących rywali.

Square Wars daje nam pełną swobodę w kwestii wyboru trybu gry. Oznacza to, że sami decydujemy o tym, jak ma wyglądać plansza, choć – rzecz jasna – przygotowano dla nas kilka struktur domyślnych, które przydają się w chwilach, gdy nie chce nam się wgłębiać w szczegóły, natomiast mamy chęć od razu przejść do rzeczy.

sq1

Apka podzielona jest na dwie części. Jedna z nich przeznaczona jest dla osób grających online, a druga offline. Co ciekawe, nawet bez połączenia z internetem nie jesteśmy zmuszeni do zabawy w pojedynkę. Możemy bowiem zdecydować się na Multiplayer na jednym urządzeniu, który – muszę przyznać – robi furorę wśród moich znajomych.

Square Wars pobrać można za darmo, ale w Google Play dostępna jest również wersja wolna od reklam kosztująca nieco ponad 6 złotych. Moim zdaniem, warto odwdzięczyć się autorom gry i dać im trochę zarobić. Wprawdzie ich dzieło do najpiękniejszych nie należy, lecz nie można mu zarzucić tego, że nie potrafi skutecznie zabić czasu.