Square Off – macie za swoje, złe kosmity!

0
481

Byłem pewien, że znam wszystkie dobre gry, w których przychodzi nam zabijać kosmitów atakujących Ziemię. Produkcja zatytułowana Square Off, którą ostatnio miałem okazję testować, udowodniła mi jednak, iż bardzo się myliłem. Jakby to powiedział mój najmłodszy brat: „Bum, bum! Macie za swoje, złe kosmity!”.

Square Off opowiada historię inwazji kosmitów na naszą planetę, którą starają się powstrzymać latające stworzenia, powstałe w labolatorium pewnego szalonego naukowca. Łatwo jest przewidzieć, że w grze wcielamy się w postać wspomnianych istotek i robimy wszystko, co w naszej mocy, by wykonały to, czego wszyscy od nich oczekują. Choć sama rozgrywka jest pospolita jak tradycja picia podczas rodzinnych spotkań, wciąga i to bardzo.

kosmity1

Jeżeli mamy ochotę, możemy przed rozpoczęciem rozgrywki skorzystać z krótkiego kursu szkoleniowego. Poznajemy w nim sposób poruszania się wirtualnym bohaterem oraz atakowania wrogów. Kiedy już poczujemy, że jesteśmy gotowi do bitwy – możemy zaczynać.

W wersji podstawowej mamy do dyspozycji tylko jeden etap, który znajduje się w laboratorium. Kupując pełną wersję możemy liczyć na sześć pozostałych. Jak właściwie wygląda rozgrywka? Sterujemy stworzonkiem wyposażonym w broń oraz bomby i niszczymy każdego kosmitę, jaki stanie nam na drodze. Od czasu do czasu mamy okazję zdobywać nowe bronie czy inne bonusy, na przykład, nakrycia głowy.

kosmity

Square Off staramy się zdobyć jak najlepszy rekord punktowy. Im więcej zgonów przeciwników, tym – rzecz jasna – lepiej dla nas. Oczywiście, wraz z kolejnymi falami nieprzyjaciół robi się coraz trudniej. Po pierwsze, dlatego, że pojawiają się coraz mocniejsi kosmici i po drugie – wrogów z każdym poziomem jest więcej.

Autorzy produkcji nie pokusili się o zbyt wiele narzędzi do personalizacji głównego bohatera. Dostajemy jedynie możliwość zmiany jego imienia i koloru skóry (czy TO aby na pewno ma skórę?). Szkoda, uważam, że spokojnie można było pokusić się o jakiś sklepik z wirtualnymi gadżetami.

Pod względem audiowizualnym, Square Off wypada nie najgorzej na tle swojej konkurencji. Nie mamy wprawdzie tutaj do czynienia z nowoczesnym trójwymiarem, jednak mimo to warto pochwalić ludzi z Gnomic Studios. Przede wszystkim za bardzo fajny i miły dla ucha soundtrack, bez którego nie wyobrażam sobie tej produkcji.