Square Jump – skacz wysoko, panie kwadracie! [VIDEO]

0
712

Wśród producentów gier mobilnych widać ostatnio wyraźny trend do tworzenia produkcji, których budowa oparta jest o figury geometryczne. Muszę przyznać, że tego typu apki bardzo mi się podobają, co zresztą mieliście okazję przeczytać przy okazji recenzji chociażby Geometry Dash. Ostatnio udało mi się natrafić na kolejną godną uwagi grę tego typu. Nazywa się ona Square Jump, a czym dokładnie potrafi urzec dowiecie się z tego wpisu.

Głównym bohaterem Square Jump jest nie kto inny, a pan kwadrat, który biega w krainie kanciastych przeszkód i stara się zrobić wszystko, by przetrwać w okrutnym świecie tak długo, jak to tylko możliwe. Oczywiście, to od nas – jako graczy – zależy to, w jakim stopniu uda mu się zrealizować obrany cel.

Rozgrywka w produkcji studia Helusion wygląda podobnie jak w większości runnerów. Z tą różnicą, że tutaj nie dostrzeżemy innych przeszkadzajek poza wielokolorowymi kwadratami i prostokątami. Również zdobywane w trakcie zabawy bonusy wyglądają kanciasto. Różnią się od przeszkód jedynie tym, że znajduje się na nich symbol znaku zapytania.

Na co pozwalają nam zbierane w Square Jump tajemnicze kwadraty? Z tym bywa różnie. Czasem przyspieszają prędkość maksymalną naszego bohatera, a czasem powodują, że jest dużo cięższy niż zazwyczaj. Zdarzyło mi się także, że bonus zmienił kolor całej planszy.

Mówiąc o barwach występujących w grze, warto wspomnieć, że w zakładce z ustawieniami możemy decydować o kolorystyce apki. Do wyboru mamy kilkanaście kolorów zmieniających zarówno strukturę plansz, jak i samą kierowaną przez nas figurę.

Podczas geometrycznego biegu nie tylko staramy się wyłapywać figury ze pytajnikami, lecz także staramy się zgromadzić na koncie jak największą liczbę wirtualnych diamentów. Albo zgarniamy je w trakcie gry, albo wykonujemy misje poboczne i dostajemy je z automatu – wybór należy do nas. Warto się jednak o nie starać, bowiem pozwalają nam ulepszać niektóre z cech pana kwadrata.

Jeśli chodzi o audiowizualną stronę Square Jump, ciężko jest wyrazić obiektywną opinię. Osobiście lubię tego typu gry i nie przeszkadza mi ubogość w kwestii grafiki. Zdaję sobie jednak sprawę, że miłośnicy trójwymiaru i nowoczesnych efektów nie będą raczej zadowoleni z tego, co opisywana apka oferuje w kwestiach wizualnych.