Spur Prototype – w prostocie siła!

0
568

Mając za sobą już kilka ładnych lat spędzonych na testowaniu i recenzowaniu gier, wiem, że nie można – podobnie jak książki – oceniać mobilnych produkcji po „okładce”. Choć ostatnio czasem zdarzało mi się o tym zapominać, przypomniała mi o wszystkim apka zatytułowana Spur Prototype. Niby prosta, niby pozbawiona świetnie prezentującej się grafiki, a jednak potrafiąca wciągnąć. I to na dość długi czas.

Spur Prototype wcielamy się w kowboja z gwiazdą szeryfa, który, do końca nie wiedzieć czemu, postanowił przeżyć przygodę swojego życia, odwiedzając niezbadane dotąd zakątki ciemnej jaskini. Naszym zadaniem jest pomóc człowiekowi ubranemu w brązowy kapelusz i stylową czerwoną chustę dotrzeć do tak głębokich terenów, o jakich nie śniło się dotąd żadnemu podobnemu osobnikowi.

spur1

W grze przychodzi nam skakać, niszczyć kawałki ziemi, a także atakować napotkanych przez nas nieprzyjaciół. Każdy z przeciwników ma taką samą wytrzymałość, nieważne czy mowa tu o ślimaku, czy nietoperzu. Warto jednak pamiętać, że amunicja w broni kowboja nie jest nieskończona, tak więc należy ilość oddanych strzałów ograniczać do minimum, a raczej zajmować się omijaniem wszelkiej maści przeszkadzajek.

Autor apki postanowił nie zawracać sobie głowy tworzeniem głównemu menu. Od razu po uruchomieniu produkcji przechodzimy więc do walki o nowy rekord. Mimo że Spur Prototype przypadło mi do gustu, uważam, iż jest to bardzo nieprofesjonalne zagranie. Muszę też skrytykować grę za brak możliwości naciśnięcia pauzy. Cóż, myślałem, że to w dzisiejszych czasach standard. Życie potrafi jednak zaskoczyć.

spur

Sterowanie w Spur Prototype opiera się na wirtualnych przyciskach. Dwa z nich służą do poruszania głównym bohaterem, jeden do mocnego „przytupu”, a kolejne do oddawania strzałów i skakania. Nic skomplikowanego i nowego – dacie sobie na pewno radę, jeśli tylko będziecie tego chcieli.

Audiowizualnie, co tu dużo mówić, gra nie jest najwyższych lotów. Wygląd początkowo mnie przeraził – wszystko jest tutaj proste do bólu. Na szczęście, w trakcie rozgrywki nie ma się zbytnio czasu, by się nad tym dłużej rozwodzić.