Spot The Differences 2 – szukamy różnic, leniuchy!

0
501

Tak, wiem, że jest niedziela i każdy z Was marzy o tym, by trochę odpocząć. Mam – mimo wszystko – szczerą nadzieję, że proste łamigłówki nie wymęczą Was na tyle, abyście musieli rezygnować jutro z wyjścia do pracy czy też szkoły. Jeżeli macie ochotę rozruszać szare komórki, wypróbujcie grę mobilną Spot The Differences 2, co „po naszemu” znaczy po prostu: znajdź różnice!

Jako dziecko bardzo lubiłem rozwiązywać zadania, które wymagały ode mnie spostrzegawczości. Ku mojemu zdziwieniu, Spot The Differences 2 to gra nie tylko skierowana do najmłodszych, dzięki czemu ponownie mogłem przypomnieć sobie, jak to jest być knypkiem bacznie obserwującym dwa, niemalże identyczne, obrazki.

W Spot The Differences 2 mamy do czynienia z trzema poziomami trudności, gdzie czeka na nas kilka różnych rodzajów rozgrywki. Już teraz zaznaczam, że nie zawsze będziecie mogli długo zastanawiać się nad ruchami, gdyż autorzy produkcji przygotowali, między innymi, wyzwania czasowe.

Na dzień dobry do naszej dyspozycji trafiają dwa obrazki, które podzielone zostają na mniejsze. Jak się domyślacie, owe zdjęciówki to elementy, nad którymi medytujemy w poszczególnych poziomach. Niestety, musicie wiedzieć, że po pewnym czasie zasób darmowych obrazków wyczerpuje się. Nie musimy jednak wówczas sięgać do portfela z prawdziwą kasą – wystarczy wydać tę wirtualną, jaką otrzymujemy za prawidłowe wykonanie konkretnego zadania.

Zaznaczanie różnic w Spot The Differences 2 nie powinno sprawiać Wam problemów. Kiedy chcemy coś oznaczyć kółkiem, po prostu dotykamy ekranu w odpowiednim miejscu. Jeżeli nieprawidłowo ocenimy sytuację, naszym oczom ukaże się czerwony krzyżyk. A że nie jest on niczym pozytywnym, na pewno doskonale się domyślacie.

Opisywana w tym wpisie apka to po części gierka dla dzieci. Nic zatem dziwnego, że od początku do końca jest kolorowa i pełna iście kreskówkowych elementów. Jeżeli o mnie chodzi, nie traktuję Spot The Differences 2 jako wyjątkowo udanego tytułu pod względem graficznym. Warto jednak powiedzieć o tym, że gierka dostępna jest po polsku i nie nakłada na nas żadnych limitów, dzięki czemu możemy grać tak długo, jak tylko nam się to podoba.