Splash Cars – samochody pierdzą… farbą

0
628

Myślałem, że świat – ten wirtualny i ten na kartkach – można kolorować kredkami, farbami albo w ostateczności sprayem. Zagrałem jednak ostatnio w Splash Cars i dowiedziałem się, że czarno-białe otoczenie można zmienić też dzięki… samochodom. I to takim, jakby to powiedzieć, pierdzącym.

Na pewno mieliście kiedyś okazję do tego, by zagrać w produkcję, gdzie zadaniem gracza jest usuwanie konkretnej wartości procentowej danej planszy. Z doświadczenia na pewno też wiecie, że sprawa nie jest prosta, bo zazwyczaj wiąże się z rywalizacją z różnymi potworasami i innymi. W Splash Cars jest jeszcze gorzej, bo oponentem są oddziały policji, a gracz kieruje samochodem.

splas

Auta w grze nie „wydychają” oparów. A jeżeli już, to tylko takie, które są kolorowe i powodują, że świat wokół nich robi się weselszy. Co to dla nas oznacza? Ano to, iż w Splash Cars wszystko sprowadza się do kolorowania. Im więcej, tym lepiej. A na pewno co najmniej tyle, ile się od nas wymaga.

Plansze, czy jak kto woli mapki, można ukończyć na jedną, dwie lub trzy gwiazdki. Maksymalna ocena doładowuje nasze konto dodatkowymi mobilnymi pieniędzmi, ale nie trzeba się aż tak bardzo starać, by zdobyć dostęp do następnego poziomu.

Splash Cars nie torpeduje się nas tysiącem zbędnych dodatków. Kupować możemy przede wszystkim nowe samochody, dzięki którym szybciej pokonuje się wirtualną drogę, a co za tym idzie – skuteczniej ucieka przed goniącymi nas radiowozami. Co bardzo ważne, nie wszystko zdobywa się za monety. Czasem wystarczy regularnie logować się do apki. Świetna propozycja dla mniej cierpliwych, ale za to wyjątkowo lojalnych.

Według mnie, największą wadą jest fakt, iż w Splash Cars dostępnych mamy – póki co – zaledwie dwadzieścia leveli. To niewiele i nie ma co ukrywać, że niewystarczające na kilka godzin. Na szczęście, wszystko inne, czyli rozgrywkę, grafikę i sam pomysł, można oceniać tylko pozytywnie.

No i fajna jest też cena. A raczej jej brak, bo opisywana gierka jest dostępna w Google Play za darmo!