Spider Tilt – czas utkać jakąś sieć!

0
519

Przyglądając się temu, jak pająki pracują nad utkaniem swojej sieci, można odnieść wrażenie, że jest to niezwykle czasochłonne i wymagające precyzji zadanie. Gra Spider Tilt wprawdzie nie da Wam okazji uplecenia pajęczyny od początku do końca, ale pokaże, jak w ciągu jednej chwili cała praca stworzonka może pójść na marne.

W grze Spider Tilt wcielamy się w postać tytułowego pająka, który – jak każdy z nas – ma obowiązek wykonania pewnej pracy. W jego przypadku jest to przygotowanie pięknej, rozłożystej sieci, pozwalającej mu na złapanie czegoś pysznego na obiad. Tak, jak już wspomniałem, nie będziemy każdej z linii lepkiej konstrukcji tkać oddzielnie. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż zadanie stojące przed nami do łatwych nie należy.

spider

Powierzchnia każdej planszy traktowana jest jako 100 procent. My, jako gracze, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by określoną ilość miejsca zajęła w wirtualnym świecie pajęcza sieć. W trakcie realizowania celu musimy baczną uwagę zwracać na owady latające wokół pająka oraz inne przeszkody w postaci skrawków trawy i tym podobnych. Zetknięcie się z tymi pierwszymi niszczy aktualnie wykonywany element pajęczyny i zmusza nas do rozpoczęcia pracy od nowa.

Do przejścia mamy w grze kilkadziesiąt plansz osadzonych w różnych rozdziałach. Oczywiście, aby dostać dostęp do poszczególnego rozdziału, trzeba najpierw spełnić pewne warunki – przede wszystkim przejść wszystkie poprzedzające go etapy.

Spider Tilt przygotowano wirtualny sklepik, gdzie możemy za złote, pajęcze monety kupować różne cudeńka. Przede wszystkim dostępni są tu nowi główni bohaterowie, ale znaleźć można także power-upy dodające efektywności pajączkowi oraz nowe levele. Co raczej nikogo z Was nie zdziwi, znalazło się też miejsce na dział, gdzie zakupy można robić tylko prawdziwymi pieniędzmi.

Jedną z największych zalet Spider Tilt jest bez wątpienia system sterowania. Wszelkie ruchy wykonujemy tutaj za pomocą akcelerometru. Nie jest to wprawdzie najwygodniejsze rozwiązanie, ale o to właśnie chodzi. Przede wszystkim ma to nam pokazać, jak ciężkie jest życie pająka.

Jeśli chodzi o grafikę, powiem szczerze, spodziewałem się czegoś lepszego. Choć gra na pierwszy rzut oka jest dosyć kolorowa, widać w niej sporo elementów, które wymagają poprawek.