Spider Square – kwadracik bawi się w Spider-Mana

0
498

Twórcy fajnej, prostej zręcznościówki Bird Climb nie chcą być „zespołem jednego przeboju”, dlatego też w trwającym tygodniu przygotowali dla nas ciekawą alternatywę dla wspinającego się ptaszka. Spider Square to również dość niekonwencjonalny tytuł. Tyle że tym razem bohaterem jest kwadrat, a jego celem… poruszanie się z wykorzystaniem pajęczyn.

Na pewno każdy z Was oglądał albo czytał Spider-Mana. Ten superbohater stworzony przez Marvela potrafił ze swoich nadgarstków wystrzeliwać pajęczą sieć. Chociaż brzmi to dość dziwnie, kwadrat z Spider Square ma identyczne zdolności. Nie przydają mu się one jednak do ratowania świata przed różnego rodzaju złoczyńcami.

Rozgrywka w Spider Square polega na dotykaniu ekranu, kiedy chcemy, aby kanciasty przyjaciel zaczepił się o górną część konstrukcji planszy, a puszczamy w momencie, gdy stwierdzimy, że jest to konieczne. Oczywiście, na naszej drodze staje wiele przeszkód, tak więc podane chwile wcześniej czynności wykonuje się tutaj bardzo często. I nie jest to do końca tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Osiągnięty przez nas rezultat nie zależy w Spider Square od tego, ile razy aktywujemy sieć. Punkciki zaliczane są dopiero wtedy, kiedy dotrzemy do konkretnego miejsca na planszy. Po drodze musimy również pamiętać o żółtych kryształkach, które umożliwiają nam kupowanie nowych bohaterów.

W opisywanej produkcji możemy sprawdzać swoje umiejętności w trzech trybach rozgrywki, ale tylko dwa z nich dostępne są za darmo. „Easy mode” kosztuje w Google Play nieco ponad 20 złotych, tak więc jest raczej stworzony dla osób, które chciałyby w jakiś sposób wynagrodzić twórcom trud, jaki włożyli w stworzenie aplikacji.

Poza rozgrywką w dziale „Single Player”, Spider Square oferuje także zabawę wieloosobową. Jak domyślić się nietrudno, walczymy w niej z innymi o to, kto zdobędzie lepszy wynik. Nie wiem, czy to przypadek, czy nie, ale kilka razy zdarzyło mi się, że przeciwnicy po ewidentnej przegranej postanowili anulować pojedynek. To chyba nie do końca fair, ale cóż – taki to już mamy świat.