Spider-Man Unlimited – komiksowy runner od Gameloftu

2
699

Studio Gameloft opublikowało wczoraj w Google Play swoją najnowszą grę. Jeżeli spodziewacie się po niej oryginalnych pomysłów i zupełnie nowych bohaterów w wirtualnym świecie, muszę – niestety – zahamować Wasze zapędy. Spider-Man Unlimited to bowiem nic innego jak kolejny runner, którego akcja rozgrywa się wśród nowojorskich budynków znanych z marvelowskich komiksów o Człowieku Pająku.

To, za co już na wstępie warto pochwalić Spider-Man Unlimited, to przede wszystkim oprawa audiowizualna. Już przy pierwszym uruchomieniu gry wyraźnie widać, że pracowali nad nią prawdziwi fachowcy. Postać Spider-Mana stworzona na wzór swojego komiksowego pierwowzoru oraz wszyscy jego przeciwnicy i sojusznicy prezentują się nad wyraz dobrze. Złego słowa nie można też napisać o otoczeniu bohaterów oraz ścieżce dźwiękowej, która budzi wspomnienia z filmów o Człowieku Pająku.

spider

Tak jak po części już Wam wspomniałem, w Spider-Man Unlimited mamy okazję poruszać się po wieżowcach znajdujących się w mieście Nowy Jork. Oczywiście, autorzy gry dają nam możliwość kierowania losami pajęczego superbohatera, a nie zwykłego śmiertelnika. Co bardzo ważne, tylko na samym początku nasza postać jest „standardowa”. Z biegiem czasu możemy dokupować sobie nowe karty, dzięki którym albo zyskujemy zupełnie nowych komiksowych przyjaciół, albo też ulepszamy tych już przez nas posiadanych.

Każdy mobilny dodatek dla Spider-Mana, to jest mnożnik punktów, dodatkowe życia albo premię do punktów doświadczenia, kupujemy za wirtualną walutę (w jej roli występuje coś, co wygląda jak przerośnięte kapsułki). Jak pewnie każdy z Was się domyśla, zdobywamy ją w trakcie biegania po budynkach i pokonywania stojących na naszej drodze przeciwników. Warto zatem jak najdłużej utrzymywać przy życiu bohatera, choć łatwiej to napisać, niż zrobić.

spider1

Spider-Man Unlimited możemy śrubować rekordy punktowe w trybie Endless bądź też pokusić się o przygodę fabularną. W tym pierwszym rywalizujemy o jak najlepszy wynik nie tylko ze znajomymi, lecz także wszystkimi posiadaczami gry, których – wbrew pozorom – jest już naprawdę całkiem sporo.

Sterowanie w grze nie jest wymyślne, gdyż opiera się tylko na pionowych oraz poziomych gestach rysowanych na ekranie. Ludzie skarżą się  w Google Play, że Człowiek Pająk nieraz nie robi tego, czego się od niego wymaga. Szczerze powiedziawszy, ani razu mi się nie przytrafiła tego typu sytuacja. Chcę jednak, żebyście mieli świadomość, że opisywana gra nie jest idealna.