SPELLIX – minimalistyczna wykreślanka z mnóstwem poziomów

0
590

Moda na wykreślanki chyba nigdy się nie skończyła, a na pewno ma się bardzo dobrze w chwili obecnej. Gra mobilna o nazwie SPELLIX to znakomity przykład potwierdzający, że nawet ze starego pomysłu można wykrzesać coś interesującego. Niestety, nie udało się uniknąć kilku, dość poważnych, wad.

To, co najbardziej na plus zaskoczyło mnie w SPELLIX, to… tutorial. Autorzy przygotowali testową planszę, w której łączymy ze sobą konkretne literki, tworzące ze sobą wyrazy składające się na instrukcję. Dzięki temu wiemy, w jaki sposób możemy zdobywać w grze kolejne punkty. A jeżeli nie mamy ochoty na samouczek, po prostu wykreślamy słówko „SKIP” i gotowe. Naprawdę świetny, a zarazem prosty, pomysł.

ming

Rozgrywka w wykreślankach może być tylko jedna. Pisanie na jej temat byłoby przysłowiowym laniem wody, a tego chcemy przecież uniknąć. Warto więc głównie wspomnieć o tym, że twórcy SPELLIX przygotowali dla nas plansze z limitem ruchów oraz różnego rodzaju utrudnieniami takimi jak chociażby drewniane skrzynie.

Każdy z Was powinien być zadowolony z liczby plansz, jaką znaleźć można w opisywanym tytule. Mnie też pozytywnie zaskoczyło to, że w SPELLIX pole do popisu dano nam w ponad stu levelach o zróżnicowanym poziomie trudności. I nie przeszkadza mi nawet wymóg zebrania określonej liczby gwiazdek, bo przecież trzeba pamiętać o tym, że w gierkach mobilnych nie zawsze wszystko jest łatwe, proste i przyjemne.

ming1

Jeżeli o mnie chodzi, uważam, że w SPELLIX największym utrapieniem gracza jest limit wpadek. Trzy serduszka to zdecydowanie za mało, nawet jak na dzisiejsze realia. Trzeba też podkreślić to, że regeneracja jednego życia trwa prawie pół godziny, co dla niektórych może być nie do zniesienia.

Opisywany tytuł został przygotowany w bardzo minimalistyczny sposób. Menu jest kanciaste, jednak prezentuje się bardzo dobrze, a poruszanie się w nim nikomu nie powinno sprawić najmniejszych problemów.

Czy to już wszystko, co warto napisać o SPELLIX? Na pewno musicie wiedzieć jeszcze o tym, iż gra dostępna jest tylko po angielsku, tak więc bez znajomości tego języka obcego raczej nie macie tu czego szukać.