Speedy Ninja – skakanie według pradawnych zasad ninja

0
760

Wojownicy ninja muszą na co dzień zachowywać spokój i pod żadnym pozorem nie mogą dać się sprowokować. Na szczęście, kiedyś ktoś lub coś faktycznie potrzebuje pomocy, członkowie legendarnego klanu wiedzą, co zrobić. Jeżeli chcielibyście wiedzieć, jak wygląda taka zwyczajna misja tajemniczego człowieka w czarnym stroju, wypróbujcie runnera Speedy Ninja.

Produkcja o nazwie Speedy Ninja pozwala nam na kierowanie wirtualnym ludzikiem i dbanie o to, by nic złego mu się nie stało. Owszem, główny bohater to ninja, ale przecież nikt nie powiedział, że takie osobistości nie potrzebują pomocy. Powiem więcej, potrzebują jej całkiem sporo, bo przecież nikt nie byłby w stanie 24 godziny na dobę ratować innym skórę.

ninja

Nie wiem, gdzie dokładnie rozgrywa się akcja Speedy Ninja, ale można się domyślać, że jest to jakaś legendarna kraina znajdująca się na Dalekim Wschodzie. Skąd takie przypuszczania? Po pierwsze – mamy tutaj do czynienia z wieloma mitycznymi stworami, takimi jak smoki. Po drugie – raz na jakiś czas możemy w tle rozgrywki dostrzec charakterystyczne, orientalne budynki. Jeszcze Wam mało? W takim razie może spojrzycie na screeny i grafika pozwoli Was do czegoś przekonać.

Jak to w runnerze, gracz musi w Speedy Ninja bić rekordy dystansowe, które w tym przypadku można nazwać punktowymi. Im więcej monet uda nam się zebrać i im więcej przeciwników przechytrzyć, tym lepiej dla nas. Bo sama satysfakcja z osiągnięcia dobrego wyniku to jeszcze nie wszystko. W opisywanym tytule liczy się też ekwipunek bohatera, a ten składa się z mieczy, stworzeń pomocniczych itp. itd.

ninja1

Podczas zabawy za wykonywanie zadań specjalnych otrzymujemy nowe rangi. To one mówią nam, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy i jak wiele brakuje nam do tego najwyższego. Niestety, trudno jest wydostać się z kasty „uczniowskiej”, dlatego myślę, że w kwestii tego systemu mogłoby się jeszcze sporo zmienić.

Jeżeli chodzi o sterowanie, wygląda to tak, że lewy przycisk pozwala nam na dostawanie się pod ziemię, a prawy – do oddawania skoków. Początkowo trudno jest to wszystko opanować w należyty sposób, ale spokojnie – z biegiem czasu nabiera się odpowiedniej wprawy.