Space Pirates – w kosmosie jesteś zdany tylko na siebie!

0
618

W grach, gdzie akcja rozgrywa się w dalekim Wszechświecie, zazwyczaj przychodzi nam stanąć w obronie matki Ziemi i walczyć w gronie kilkudziesięciu statków. W produkcji Space Pirates jest inaczej. Tutaj jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie, co oznacza, że jedynie od naszych umiejętności zależy to, jak długo będziemy w stanie przetrwać oraz jak postrzegani będziemy przez innych.

Jak wskazuje na to sama nazwa gry, w Space Pirates przychodzi nam wcielić się w postać nowoczesnego, kosmicznego pirata, którego sposobem na życie jest napadanie na inne statki. Naszym głównym zadaniem jest brać udział w futurystycznych walkach i robić wszystko, co w naszej mocy, aby to maszyna wroga i jego załoga ucierpiały bardziej od naszych jednostek.

Model rozgrywki jest wyjaśniany w specjalnym tutorialu. To w nim dowiadujemy się, jak dokładnie wygląda pojedynek w Space Pirates oraz co zrobić, by posiadać jeszcze lepszą armię. Nie chcę psuć Wam zabawy, tak więc o szczegółach pisać nie będę. Wspomnę jedynie o istotnych ogólnikach.

Za każdy rozegrany przez nas pojedynek otrzymujemy punkty doświadczenia. Dzięki nim możliwy jest awans na wyższy level, a co za tym idzie – mamy do dyspozycji większą ilość broni, maszyn, a także specjalnych ulepszeń.

Modyfikować możemy nie tylko nasz statek, lecz również całą załogę. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, iż do wcielenia bonusu w życie potrzebny jest czas. Początkowo wyrażony jest on w sekundach, ale z czasem pojawiają się nawet godziny. Oczywiście, jest sposób na to, by ominąć to wkurzające czekanie. Niestety, związany jest o mikropłatnościami.

Space Pirates opiera się na rozgrywce internetowej. Chciałbym napisać, że wszystko jest z tym jak najbardziej w porządku, ale nie mogę. Gra bardzo często się zacina albo też każe nam czekać kilka minut, zanim znajdzie jakiekolwiek wolne miejsce bitwy. Osobiście bardzo mnie to zniechęciło do apki. Muszę jednak przyznać, że w teorii byłem nią wręcz zachwycony.

Audiowizualnie Space Pirates to godna uwagi produkcja. Nie można napisać złego słowa ani o jej wyglądzie, ani też o towarzyszących rozgrywce dźwiękach.