Space Duck – kacza wyprawa w kosmos

0
592

Autorzy Space Duck obiecują nam niecodzienną rozgrywkę, godziny dobrej zabawy i świetnie prezentującą się grafikę. O dziwo, w żadnej z tych kwestii nas nie oszukują. I choć pewnie kacza wyprawa w kosmos nie wydaje się Wam niczym szczególnie interesującym, jestem niemalże przekonany o tym, że zakochacie się w dziele studia Liquid Rock Games.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że Space Duck to nie jakaś wyjątkowo skomplikowana bestia. Zasady całej zabawy można w tym przypadku wyjaśnić dosłownie w kilka sekund, jednak opanowanie ich w praktyce jest znacznie trudniejszym wyzwaniem, z którym na pewno nie poradzą sobie od razu wszyscy z Was.

duck

Żeby zbytnio nie przedłużać, przejdę do konkretów. W gierce Space Duck – co dla nikogo z Was nie będziecie zdziwieniem – kierujemy kaczym astronautą. Nie wiemy, na jakiej planecie się znajduje i dlaczego wylądował właśnie tutaj, a nie gdzie indzie. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Zamiast nazw obiektów kosmicznych musimy bowiem w tym przypadku zapamiętywać coś zupełnie innego.

Rozpoczęcie kosmicznego biegu głównego bohatera rozpoczyna się w momencie, w którym narysujemy na wykropkowanym polu odpowiedni gest. Za każdym razem wygląda on nieco inaczej, a jego wzór znajduje się w górnej części ekranu. To jeszcze prościzna, ale później jest z tym znacznie gorzej. Dlaczego? Bo kaczka nie przestaje przebierać nogami, a my cały czas musimy w specjalnie przygotowanym miejscu „kalkować” widoczne wzory. Jeżeli nie zrobimy tego do momentu, w którym zwierzak dotrze do konkretnej tablicy, przegramy.

Każdy prawidłowo narysowany zygzak to jeden punkt. Na pewno nie trzeba Wam tłumaczyć, że im więcej „oczek” uda się uzbierać, tym lepiej, bo jest to raczej oczywiste. Musicie natomiast z całą pewnością wiedzieć, że Space Duck to – wbrew pozorom – wcale nie tak prosta produkcja, a wyśrubowanie w niej solidnego rekordu to prawdziwe wyzwanie.

duck1

Audiowizualnie nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń do opisywanego tytułu. Jak na gierkę logiczno-zręcznościową prezentuje się nie najgorzej, choć z całą pewnością znajdą się tacy, co wytkną jej prostotę albo niewielką ilość zastosowanych barw.

Jeżeli nie lubicie mikropłatności oraz innych zabiegów, które mają na celu wyciągnięcie od gracza jak największych pieniędzy, zdecydowanie Space Duck będzie Waszą miłością od pierwszego wejrzenia. Nie ma tu żadnych dodatków, a więc skupiamy się tylko na osiąganiu dobrych rezultatów.