Space Chicks – kosmiczne piękności potrzebują pomocy!

0
572

Nie chcę wyjść na męskiego szowinistę, ale muszę to napisać – gra mobilna Space Chicks pozwoliła mi zrozumieć, dlaczego w podróże kosmiczne wysyła się więcej mężczyzn. Chcecie poznać odpowiedź na to pytanie? Jest ona bardzo prosta: po prostu przedstawicielki płci pięknej… częściej się gubią.

W grze Space Chicks mamy do czynienia z duetem astronautów, którzy skaczą sobie z jednej planety na drugą i zbierają złote monety. Nie robią tego jednak tylko i wyłącznie po to, by się wzbogacić, lecz po prostu chcą za wszelką cenę odnaleźć swoje koleżanki. Co się z nimi stało? Tego do końca nie wiemy, ale mniemam, że wybrały się do galerii handlowej na Marsie i zapomniały, gdzie zaparkowały swoje rakiety.

Opisywana produkcja wygląda bardzo dobrze. Mimo że nie jest ona szczytem możliwości dzisiejszej grafiki komputerowej, pozytywnie wyróżnia się na tle innych gierek w podobnym stylu. I co najważniejsze – poczucie humoru to tutaj nie rzadkość, lecz chleb powszedni.

Pierwsza podstawowa rzecz – zasady. W Space Chicks naszym celem jest transportowanie bohaterów od planety do planety. Poza tym, że musimy tutaj unikać przeszkód, zbieramy wspomniane już przeze mnie błyskotki i – rzecz jasna – ratujemy kobiety wołające o pomoc na różnych obiektach kosmicznych.

W trakcie zabawy nie mamy możliwości sprawdzenia tego, ile dokładnie metrów udało nam się pokonać. Wbrew pozorom, nie jest to żadna wada, ponieważ w Space Chicks liczą się głównie specjalne punkty, a te przyznawane są po prostu za liczbę uratowanych piękności oraz zgarniętych pieniążków.

Dzięki wirtualnemu sklepikowi dostępnemu w aplikacji dostajemy możliwość dokupienia dodatków, takich jak nowe pojazdy oraz power-upy. Wśród tych ostatnich domyślnie ustawiony jest magnes przyciągający walutę, ale – oczywiście – nikt nie wymaga od nas tego, by był on naszym jedynym narzędziem pracy.

Można by rzec, że Space Chicks jest zręcznościówką, która nie jest jakaś wyjątkowo oryginalna. Trzeba jednak podkreślić fakt, że występuje w niej bardzo fajny tryb Multiplayer. Dzięki niemu na jednym urządzeniu gramy wraz ze znajomym i to z nim staramy się uzyskać jak najlepszy rezultat.