Space Brothers – bracia nie-Kaczyńscy ratują świat! [VIDEO]

0
574

Jeżeli jedynymi braćmi, którzy kojarzą Wam się z podbojem kosmosu, są bracia Kaczyńscy występujący w filmie „O dwóch takich, co ukradli Księżyc” , myślę, że nie powinniście nawet przez chwilę zastanawiać się nad tym, czy warto zmienić ten stan rzeczy. Po prostu pobierzcie na swoje urządzenie mobilne grę o nazwie Space Brothers. To jedyny sposób na to, by myśląc o kosmosie i bliźniakach w Waszej głowie nie pojawiał się obraz Jarosława i Lecha.

Space Brothers przychodzi nam kierować poczynaniami dwóch przedstawicieli tej samej rodziny, którzy starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, by zapobiec inwazji obcych na naszą planetę. Wspomniani bracia to nie byle kto. To wyszkoleni przez tajne służby ludzie, którzy mają do dyspozycji super nowoczesny sprzęt do zabijania.

space

Na każdej planszy dostępnej w grze występują wrogie statki, które musimy niszczyć za pomocą ogromnego urządzenia wyposażonego w różną broń. Im dalszy etap, tym więcej przeciwników do wyeliminowania. Na pierwszy rzut urządzenie, jakim dysponujemy, przypomina – według mnie – potężnego i zaawansowanego technologicznie Transformersa. Nie zmienia to jednak faktu, iż wykonanie zadania nie należy do łatwych czynności.

Po tym, jak poradzimy sobie ze wszystkimi wrogami, otrzymujemy punkty doświadczenia. W trakcie gry zbieramy również monety i diamenty. Możemy je wykorzystać w wirtualnym sklepie, przeznaczając na ulepszanie dostępnych już przez nas maszyn albo też kupując zupełnie nowe i jeszcze bardziej efektywniejsze.

space1

Autorzy Space Brothers przygotowali sporo zadań pobocznych do wykonania, a także wirtualnego „jednorękiego bandytę”, który pozwala nam podwoić dostępny przez nas w grze kapitał. Sterowanie w produkcji nie należy do skomplikowanych, bowiem sprowadza się jedynie do dotykania ekranu w momencie, gdy chcemy oddać strzał.

Jeśli chodzi o grafikę, uważam, że Space Brothers wypada całkiem nieźle. Nie jest to może produkcja, która zasługuje na miano jednej z ładniejszych na Androida, ale moim skromnym zadaniem nikt o niezbyt wybrednym charakterze nie powinien na nią narzekać.

Na koniec muszę wspomnieć tylko o jednym – produkcja zawiera sporo mikropłatności. Jeżeli nie jesteście gotowi wydać na grę kilku dolców, raczej zbyt długo nie zagrzejecie tutaj miejsca.