Sonic Jump Fever – szybki jeż w świecie Icy Towera

0
706

Niebieski jeż o imieniu Sonic z pewnością każdemu z Was kojarzy się przede wszystkim z grami, w których biegniemy przed siebie, zbieramy złote obręcze i staramy się omijać wszelakie przeszkody. Tymczasem w Google Play pojawiła się niedawno produkcja Sonic Jump Fever, która popularnego szybkiego zwierzaka stawia w zupełnie innym świecie.

Icy Towera, czyli zręcznościówkę, gdzie skaczemy coraz to wyżej i wyżej, prawdopodobnie kojarzy każdy z Was. Nie ukrywam, że spędzałem swego czasu na wspomnianym tytułem strasznie dużo godzin. I tonie tylko w domu, lecz także na lekcjach informatyki, podczas których zawsze znalazła się chwila na to, aby zamknąć arkusz kalkulacyjny i nieco się zrelaksować po kilku męczących godzinach.

sonica

Dlaczego w ogóle postanowiłem Wam przypomnieć o grze, która swoją premierę miała ładnych kilka lat temu? Bo Sonic Jump Fever jest do niej bardzo podobną produkcją. Tutaj także przychodzi nam skakać bohaterem po platformach, starając się dotrzeć do jak najwyższego punktu wirtualnego świata. Rzecz jasna, nie kierujemy poczynaniami skate’a w czapce na uszy, lecz wcielamy się w postać popularnego niebieskiego jeża oraz jego najbliższych przyjaciół.

Plansze w opisywanej grze wyglądają różnie i systematycznie ulegają zmianie. Bez względu jednak na to czy przychodzi nam śrubować rekordy w mechanicznym świecie, czy też w dżungli – zawsze zbieramy złote obręcze i robimy wszystko, by pokonywać stojących na naszej drodze przeciwników. Ciekawostką jest fakt, że w tym przypadku nie rozprawiamy się z rywalami, skacząc im na głowy,lecz uderzając… od dołu.

sonica1

Jak prawdopodobnie się domyślacie, złote „obrączki” służą w Sonic Jump Fever jako wirtualna waluta. Jesteśmy w stanie dzięki nim kupować dla bohatera ciekawe power-upy pozwalające na osiąganie lepszych wyników, a co za tym idzie – zdobywanie wyższych poziomów doświadczenia. Oczywiście, nie zabrakło w apce mikropłatności. Na szczęście, korzystanie z nich nie jest konieczne do tego, aby naprawdę dobrze się bawić.

Jak przystało na produkcję stworzoną przez popularne studio SEGA, kolejna zręcznościówka z Sonicem w roli głównej prezentuje się bardzo dobrze.  Wprawdzie wygląd gry nie jest do końca tak doskonały, jak by się chciało, ale myślę, że większość z Was nie będzie miała nic przeciwko kilku pikselopodobnym elementom.