Sonic Dash – jeż, a zasuwa jak Ferrari

0
620

Znane studio SEGA opublikowało jakiś czas temu runnera z najbardziej znanym i zdecydowanie najszybszym jeżem świata, Sonicem. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przyjrzeć się dokładnie tej produkcji, na pewno chętnie zapoznacie się z tym, co przygotowałem dla Was na jej temat.

W grze Sonic Dash – inaczej być nie mogło – wcielamy się w postać niebieskiego jeża bądź jednego z jego przyjaciół i biegamy przed siebie, ile tylko mamy (a raczej ma główny bohater) sił w nogach. Jak to w runnerach bywa, nasz cel jest jeden – musimy uzyskać jak najlepszy wynik dystansowy. W trakcie naszego biegu mamy też masę przedmiotów do zebrania, z których skorzystać można na wiele sposobów.

sonic

Akcja produkcji rozgrywa się w bliżej nieokreślonym miejscu pełnym krętych ścieżek. Od czasu do czasu na naszej drodze stają przeciwnicy, których niszczmy, zamieniając się w kulę, a także przeszkody, dające nam możliwość sprawdzenia swojej skoczności. Jeśli chodzi o przedmioty do zebrania, dostępne są złote pierścienie i czerwone gwiazdki. Wspomniane elementy wykorzystać możemy w wirtualnym sklepiku, gdzie czekają na nas nowi bohaterowie, power-upy, a także… tapety na naszego smartfona.

Sonic Dash nie biegamy bez sensu, a wykonujemy różnego rodzaju misje. Dobrze, że w grze nie chodzi tylko o bicie własnych rekordów, bo wtedy na pewno rozgrywka nie byłaby w stanie wciągnąć nas na dłużej.

sonic1

Z racji tego, że apka jest darmowa, wyświetlają się w niej reklamy. Co ciekawe, nie występują one w standardowej, tekstowej wersji, a w postaci… kilkunastosekundowych filmików. Oczywiście, wspomniane denerwujące elementy można usunąć. Za dodatkową opłatą.

Jak przystało na produkcję SEGI, oprawa audiowizualna gry Sonic Dash od samego początku robi dobre wrażenie. Mimo że od runnerów zazwyczaj nie wymaga się wiele, ten bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Myślę, że sięgnę do niego jeszcze wiele, wiele razy.


logo-app
Sonic Dash
SEGA
0   
qrcode-app