SongPop – jaka to melodia?

0
1002

Jestem niemalże w stu procentach pewny, że każdy z Was chociaż raz w życiu miał okazję oglądać w telewizji popularny program „Jaka to melodia?”. Czy zastanawialiście się jednak, jak Wy poradzilibyście sobie w tego typu teleturnieju, gdybyście mogli w nim wystąpić? Jeżeli tak, na pewno chętnie sięgnięcie po mobilny tytuł SongPop.

Czym jest SongPop? To muzyczna aplikacja, w której rywalizujemy z ludźmi na całym świecie na wiedzę związaną z muzyką. I to nie tylko i wyłącznie z jednego bądź dwóch gatunków, lecz dosłownie wszystkiego i z różnych okresów – począwszy od lat sześćdziesiątych, a kończąc na teraźniejszości, gdzie również nie brakuje dobrze zapowiadających się wokalistów czy zespołów.

song

Gra w zgadywanie piosenek oraz ich wykonawców nie jest możliwa bez założenia konta. Możemy z tym problemem poradzić sobie na dwa sposoby. Albo po prostu połączyć się z Facebookiem i zsynchronizować konto w nim z profilem w SongPop albo też zdecydować się na drugą opcję, czyli zarejestrowanie się poprzez wypełnienie krótkiego formularza. Teoretycznie wybór należy do nas, ale… jeśli skorzystamy z pierwszego wariantu otrzymamy dodatkową liczbę power-upów, a to brzmi naprawdę zachęcająco.

Tak jak pisałem, w apce przydaje się wiedza muzyczna dosłownie z każdego dziesięciolecia i gatunku. Na samym początku do naszej dyspozycji przeznaczonych jest tylko kilka pakietów z utworami, ale z biegiem czasu możemy dokupować sobie kolejne. Jak zdobywamy pieniążki? To raczej jest dość oczywiste. Albo poprzez wygrywanie kolejnych pojedynków, albo… mikropłatności.

song1

W przeciwieństwie do teleturnieju emitowanego w TVP, w SongPop w głośnikach rozbrzmiewa nie tylko melodia, lecz także wokal. Zgadywanki w pojedynku podzieloną są na kilka kategorii. Niekiedy przychodzi nam zaznaczyć tytuł piosenki, a czasem zespół ją odgrywający. Liczy się tu głównie czas, tak więc nie warto się zbyt długo zastanawiać. W chwilach słabości skorzystać można ze wspomnianych przeze mnie power-upów, pozwalających na usunięcie dwóch z czterech odpowiedzi.

Oczywiście, SongPop to typowa gra internetowa. Możemy w niej pojedynkować się ze znajomymi albo też ludźmi z drugiego końca świata. Niestety, jej autorzy nie udostępnili jakiegokolwiek trybu offline. Moim zdaniem, jest to spory minus. Nie wydaje mi się, aby stworzenie czegoś na zasadzie treningu było wielkim problemem. Cóż, być może się mylę.

W kwestiach czysto technicznych mogę napisać jedynie to, że grze nie zdarza się przyciąć czy też zawiesić. Spędziłem z nią dobrych kilkadziesiąt minut i działała bez zarzutu. Nic tylko pobierać, słuchać i zgadywać!