Solitaire TriPeaks – wakacyjny pasjans

0
553

Pasjans to ukochana gra nie tylko tych, co pamiętają nieco starsze wersje Windowsa. Mimo że wspomniana karciana układanka jest wyjątkowo popularna, wielu osobom cały czas kojarzy się ze skomplikowanymi zasadami. Zupełnie niesłusznie, co zresztą najlepiej udowadnia gierka Solitaire TriPeaks.

Wbrew temu, co niektórym może się wydawać, w każdej odmianie pasjansa musimy jedynie znać hierarchię kart. Nie jest to trudne, bo liczby znamy przecież od przedszkola, a Walet, Dama, Król i As towarzyszą nam nawet w najprostszych gierkach i trudno ich w żaden sposób nie kojarzyć.

Plansze w Solitaire TriPeaks są miejscami na wirtualnych wyspach. Bez względu na to czy będziemy w jednym z pierwszych leveli, czy też znacznie dalej – zawsze naszym celem jest opróżnienie ekranu z wszelkich zakrytych kart. W jaki sposób to zrobić? To proste i raczej łatwe do wytłumaczenia.

Podczas gry skupiamy się na kupce kart znajdującej się w dolnej części wyświetlacza. W zależności od tego, jaki element znajduje się na początku tej sterty, musimy położyć albo wyższy, albo niższy symbol. Jeżeli nie mamy już żadnego ruchu, po prostu dobieramy karty i liczymy na łut szczęścia. A nie mówiłem, że to nic trudnego?

Trudno zliczyć wszystkie poziomy przygotowane w Solitaire TriPeaks, ale jeżeli wierzyć oficjalnym informacjom, jest ich ponad 600. Wszystko byłoby ładnie i cacy, gdyby nie jeden, dość istotny, szczegół: dostanie się do każdej planszy wiąże się z wydaniem wirtualnej kasy, a tej dość szybko ubywa na koncie, a wówczas musimy płacić, oglądać reklamy bądź też po prostu odczekać kilkadziesiąt minut.

Autorom Solitaire TriPeaks nie zabrakło umiejętności do stworzenia power-upów. Na samym początku „podpowiadarka” czy też bonus czasowy nie wydają się czymś szczególnie potrzebnym, ale bardzo szybko zmienia się zdanie na ten temat. Szczególnie, jeśli chcemy, aby przy ukończonych przez nas planszach pojawiła się więcej niż jedna gwiazdka.

Jaki wniosek płynie z całego tego wpisu? Przede wszystkim – nie można bać się nowych wyzwań. Nawet ci, którzy nigdy nie grali w pasjansa, nie powinni zrezygnować z pobrania opisywanej tutaj produkcji. tym bardziej, iż jest bezpłatna!