Sochi 2014 Results – bądź na bieżąco z wynikami kadry

0
588

Kilka dni temu miałem okazję opisywać Wam możliwości jakie daje aplikacja Sochi 2014 Guide. Był to swego rodzaju mobilny przewodnik po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które oficjalne wystartują dzisiaj w Rosji. Dla tych, co na wspomnianą imprezę się nie wybierają, a planują raczej obserwować ją z fotela w ciepłym mieszkanku, bardziej użyteczny powinien być pogram Sochi 2014 Results mający swoją premierę dosłownie kilkadziesiąt godzin temu.

Na dobry początek, apka Sochi 2014 Results wyświetla nam kilkustronicowe ustawienia, w których przychodzi nam wybrać język programu, ustawić domyślną godzinę, wyszukać z listy nasz kraj, a także naszych faworytów. Dostajemy również możliwość zmodyfikowania systemu powiadomień tak, by działał jedynie w konkretnych sytuacjach, na przykład, kiedy jeden z naszych reprezentantów zdobędzie medal. Fajną opcją jest także wybór naszych ulubionych dyscyplin. Dzięki niej możemy być pewni, że częściej na swoim smartfonie czytać będziemy o skokach narciarskich, aniżeli o łyżwiarstwie figurowym.

sochi

Kiedy już uporamy się z ustawieniami, możemy przejść do tego, co Sochi 2014 Results oferuje. A jest tego naprawdę sporo. Po pierwsze, możemy w programie poczytać najświeższe wiadomości z aren Igrzysk, przeszukać terminarz wydarzeń na wybrany przez nas dzień, a także sprawdzić aktualną klasyfikację medalową.

Bardzo spodobała mi się zakładka z uczestnikami imprezy, w której możemy nie tylko zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkretnej osoby, lecz również zobaczyć, kiedy wystartuje w zawodach, a także jak na nich wypadła. Autorzy Sochi 2014 Results przygotowali nawet galerie zdjęć dedykowane konkretnym osobom. Jak dla mnie – super.

sochi3

Na koniec warto wspomnieć jeszcze nieco o wirtualnym sklepiku dostępnym z poziomu aplikacji. Możemy w nim kupić oficjalne gadżety Igrzysk takie jak kubki termiczne, bluzy czy torby sportowe. Ceny do najniższych nie należą, ale to raczej dla nikogo nie powinno być niespodzianką.

Dla tych, co wahają się, czy wybrać się na Igrzyska przygotowano w Sochi 2014 Results elektroniczny system rezerwacji i kupna biletów. Na większość wydarzeń można jeszcze kupić wejściówkę, tak więc myślę, że warto jeszcze dobrze się rozejrzeć i podpatrzeć.

Aplikację oceniam bardzo, bardzo dobrze. Wszystko działa w niej tak, jak powinno. Szkoda tylko, że nie pokuszono się o większą ilość wersji językowych. Chciałbym mieć tego typu mobilny program po polsku.