Snuggle Truck – pluszaki to wymagający pasażerowie

0
507

Czy uważacie, że transportowanie samochodem pluszowych misiów to trudna rzecz? Nie? W takim razie albo jeszcze nigdy nie mieliście okazji zagrać w rewelacyjną grę Snuggle Truck, albo po prostu jesteście jedynymi osobami na świecie, którym apka stworzona przez Owlchemy Labs nie sprawia najmniejszych kłopotów.

Snuggle Truck wcielamy się w postać kierowcy wirtualnego samochodu dostawczego, którego zadaniem jest dostarczenie do określonego miejsca… pluszowych misiów. Doskonale zdaję sobie sprawę, iż brzmi to mało poważnie, a wręcz chciałoby się powiedzieć – śmiesznie. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, że rozgrywka oferowana przez dzieło Owlchemy Labs to świetny zabijacz czasu oraz, co tu dużo mówić, twardy orzech do zgryzienia.

Pojazdem kierujemy w grze, dotykając prawej oraz lewej połowy ekranu. Ta pierwsza służy nam do przyspieszania, a druga – hamowania. Z racji tego, że wszystkie trasy w Snuggle Truck są pagórkowatej budowy, musimy w taki sposób operować wirtualnymi, niewidzialnymi przyciskami, by samochód nie przekręcił się do góry kołami oraz aby nie wypadł żaden z naszych zabawkowych pasażerów.

Przed rozpoczęciem jazdy na konkretnej planszy dostajemy informację na temat tego, ilu misiów musimy uratować oraz w jakim czasie ukończyć zadanie. Początkowo możemy pozwolić sobie tylko na kilka wpadek, ale później w tej kwestii już tak dobrze nie jest. Bo nie dość, że na przejście levelu mamy mniej niż trzydzieści sekund, to jeszcze każą nam nie zrzucić żadnego pluszaka, co na górskim terenie jest nie lada wyczynem.

Nie wiem, ile dokładnie tras przygotowano dla nas w Snuggle Truck, ale śmiało mogę powiedzieć, że nie będziecie mieli powodów do narzekań. Autorzy apki stworzyli dla nas co najmniej pięćdziesiąt poziomów, a do tego umożliwili nam tworzenie własnych i granie w te stworzone przez naszych bliższych lub dalszych znajomych. Zapewnia to co najmniej kilka godzin rozrywki.

W opisywanej produkcji znalazło się miejsce zarówno dla reklam, jak i mikropłatności. Nie można mieć o to najmniejszych pretensji do ludzi z Owlchemy Labs, bo w końcu na czym zarabiać muszą, a poza tym udostępnili również płatną wersję swojej zręcznościówki.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, Snuggle Truck prezentuje się bardzo dobrze. Wygląd gry pasuje do jej ogólnego klimatu oraz bohaterów. Podobnie jest z dźwiękami, których nie miałem dosyć nawet przez chwilę.