Sniper Fury – wyborna strzelanka od Gameloftu

0
825

Gameloft twierdzi, że oddając w nasze ręce Sniper Fury, umożliwia zagranie w najlepszą snajperską strzelankę na świecie. Nie każdy z Was zgodzi się prawdopodobnie z tą opinią, jednak trzeba przyznać, że nowość od francuskiego producenta prezentuje się świetnie. Czy z rozgrywką też jest aż tak wybornie?

Jak można się tego domyślić, Sniper Fury pozwala na wcielenie się w postać wirtualnego snajpera. Główny bohater pracuje ma zlecenie pewnej firmy zajmującej się sprzętem wojskowym, a jego misją jest zabijanie z zimną krwią wskazanych przez pracodawcę celów. Idąc z myślą przewodnią producenta, tutaj nie ma miejsca na sentymenty. Trzeba po prostu strzelać, nie zważając na okoliczności.

fury

W trakcie gry możemy zmieniać bronie, ulepszać je oraz modyfikować umiejętności tak, aby każdy kolejny poziom kończyć w jak najlepszym stylu. Niestety, pole do popisu ogranicza nam, między innymi, limit punktów energii oraz mikropłatności. Jeżeli nie skorzystamy z tych ostatnich, nie będziemy mogli zbyt szybko pochwalić się wypasionym ekwipunkiem.

Na szczęście, nie można złego słowa powiedzieć o samej rozgrywce. W Sniper Fury czeka na nas grubo ponad 100 poziomów, w których stawiamy czoła nie tylko ludziom, lecz także przeróżnym maszynom ciężkiego kalibru. Eliminowanie chociażby pilota śmigłowca jest ekscytującym doświadczeniem i na pewno będą się nim zachwycać nawet wybredni miłośnicy tego typu zabawy.

Gameloft doskonale wie, że do wydawania prawdziwych pieniędzy zazwyczaj motywuje ludzi chęć rywalizacji z innymi. W Sniper Fury znalazło się miejsce dla trybu Multiplayer. Nie ma tu jednak czegoś takiego jak pojedynek oko w oko. Jest natomiast system, w którym atakujemy bazy wrogów albo też bronimy się przed napadami na zapasy zebranych błyskotek.

Jeszcze przed uruchomieniem Sniper Fury nie miałem wątpliwości, że będzie to bardzo dobrze prezentująca się produkcja. Na pewno autorzy mieli ułatwione zadanie, gdyż świat gry nie jest otwarty, a więc nie możemy swobodnie się w nim poruszać. Mimo to, grafikom, designerom i wszystkim innym należą się słowa uznania.