Snaky Lines – zygzakowata zabawa na parę minut

0
599

Nie będę ściemniał, że instalacja Snaky Lines na smartfonie to inwestycja na dni, miesiące czy lata. Jeżeli chcecie znać brutalną prawdę, jest ona taka, iż wspomniana produkcja to zręcznościówka dobra na kilka minut. Mówiąc inaczej – w sam raz na krótką przerwę w szkole, ale nie na długie wylegiwanie się na trawie.

Produkcja Snaky Lines może do siebie przyciągnąć muzyką, jednak tylko i wyłącznie tych, którzy lubią nieco bardziej klubowe brzmienia. Jako że z muzyką elektroniczną nigdy nie miałem do czynienia, bardzo szybko wyłączyłem efekty dźwiękowe w tym tytule. Na szczęście, nie musiałem w podobny sposób kombinować z innymi aspektami audiowizualnymi. Co prawda, apka nie jest jakąś wyjątkowo ładna, ale spokojnie powinna wystarczyć tym, którzy nie wymagają od „pięciominutówek” nowoczesnego realizmu.

laser

Jakby to powiedział mój znajomy, rozgrywka w Snaky Lines jest prosta jak funkcjonariusz polskiej policji. Nie wiem, czy to określenie jest trafne, czy nie, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że zręcznościówka z tego wpisu nie należy do skomplikowanych. Oczywiście, nie traktuję tego jako wady, gdyż takie tytuły mają być przede wszystkim grywalne.

Podczas śrubowania rekordów korzystamy w Snaky Lines z dwóch punktów dotykowych, umieszczonych na ekranie. Aktywując lewy, skręcamy w lewo, a naciskając prawy – w prawo. Nic prostszego być nie mogło. Warto jedynie dodać, że im dłużej przytrzymujemy palec, tym linia wykona dłuższy manewr. Przydaje się to głównie w sytuacjach, gdy laserowe pieniążki wyświetlają się na planszach w niecodziennych miejscach.

laser1

Co do wspomnianych wcześniej monet, które są po prostu świetlistymi „oczkami”, pozwalają one na powiększanie dorobku punktowego. W tym miejscu dochodzimy do jasnego, bardzo istotnego wniosku – w Snaky Lines liczy się nie pokonany dystans, lecz uzyskany rezultat wyrażony w specjalnych punktach.

Jak wiadomo nie od dzisiaj, życie potrafi płatać wiele figli. Zaliczając wpadkę w Snaky Lines, możemy sobie z nią poradzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy skorzystać ze specjalnych, mobilnych serduszek. Niestety, jest jedno „ale”. Liczba takich ulepszeń jest ograniczona, a w jednej rundzie można użyć ich tylko dwa razy.