Snake Rewind – zawsze jest pora na wygibasy z wężykiem

0
596

Prawdopodobnie, podobnie jak ja, nigdy nie nudzicie się, grając w klasycznego Snake’a. Oczywiście, najlepszym sprzętem na spędzanie czasu z tą produkcją jest poczciwa Nokia 3310 (i niech nikt nie waży się twierdzić inaczej!). Zdobycie jej nie jest już jednak łatwe, dlatego też nie ma się co oszukiwać, że w obecnych czasach Wam zainstalowanie androidowego hiciora o nazwie Snake Rewind.

Jeżeli jesteście graczami tzw. „starej daty”, czyli pamiętającymi czasy, w których najważniejsza była grywalność, nie powinniście mieć większych zastrzeżeń do Snake Rewind. W końcu jest dla Was oczywiste, że bicie rekordów to największa zaleta popularnego „wężyka” i nic więcej do szczęścia nie jest tutaj konieczne.

snake

Nowoczesna odmiana popularnej niegdyś gierki nie różni się specjalnie od oryginału. Graficy postanowili jedynie wykorzystać potencjał drzemiący w dzisiejszych wyświetlaczach i zamiast jednej, ponurej planszy przygotowali dla nas kilka – z różnymi owocami do jedzenia, tłami i tym podobnymi.

Z myślą o nieco młodszych użytkownikach zdecydowano się również na zastosowanie systemu osiągnięć. Jestem przekonany, że moi rówieśnicy wcale by go nie potrzebowali do odczuwania frajdy, ale – rzecz jasna – cieszę się, iż takowy jest w Snake Rewind dostępny. Dlaczego? Nietrudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jak to mówią – od przybytku głowa nie boli, a w grach im więcej do zrobienia, tym lepiej.

Wspomniane przeze mnie plansze nie są odblokowywane w Snake Rewind w momencie pierwszego uruchomienia apki. Żeby uzyskać dostęp do każdej z nich, potrzebujemy ukończenia trzech konkretnych wyzwań. O ile te początkowe są dość łatwe, z późniejszymi będziecie mieć pewnie dużo większe problemy.

snake1

Najbardziej bałem się sterowania, ale wydaje mi się, że autorzy Snake Rewind rozwiązali jego kwestię tak dobrze, jak tylko mogli. Nie udostępniono nam tutaj żadnych dotykowych konsolek i innych „udziwnień”. Zamiast tego po prostu każe się dotykać miejsca, do którego chcemy przemieścić kierowanego węża. Prościej się chyba nie dało, prawda?

Jeżeli chodzi o grafikę, najwięcej na jej temat są w stanie powiedzieć screeny. Moim zdaniem, Snake Rewind prezentuje się nowocześnie, ale zachowuje nutkę stylu retro, co można tylko i wyłącznie pochwalać.