Snake Legends – szybki spacerek wężykiem

0
540

Robię się stary. Kiedyś – na poczciwej, klasycznej Nokii 3310 – mogłem grać w Snake’a całymi godzinami i nie przeszkadzało mi to, że nie było w nim żadnych dodatkowych trybów czy innych bajerów. Niestety, teraźniejszość i postęp technologiczny robią swoje. Wydaje mi się, że to przez nie produkcja Snake Legends nie do końca mi się spodobała. Co za tym idzie – nie będę w tym wpisie ograniczał się do pisania pochwał.

Lubię Snake’a. Do tej pory wydawało mi się, że pod każdą postacią. Nie umknie mi prawie żadna „wężykowata” nowość w Google Play i niemal o każdej mam bardziej pozytywną, niż negatywną opinię. Dlaczego zatem Snake Legends nie skradło mojego serca? Bo nie ma w sobie godnej uwagi oryginalności.

Gracz kieruje w Snake Legends pikselowymi, kanciastymi ludzikami, które spacerują sobie po poletku, idąc tzw. wężykiem. Cel jest łatwy do przewidzenia – trzeba zbierać nowych towarzyszy i razem z nimi kontynuować przygodę. Ta – rzecz jasna – ogranicza się tylko do zbierania power-upów i pieniążków. A cała zabawa jest po to, byśmy mogli bić rekordy i chwalić się nimi przed znajomymi.

Snake Legends to prawie 90 bohaterów do odblokowania. Los do maszyny dającej nam dostęp do jednego nowego ludzika kosztuje równe 100 dolców (wirtualnych), które można albo uzbierać, albo otrzymać za obejrzenie reklam. Szczerze powiedziawszy, aż takiego wyboru się nie spodziewałem. Chciałoby się jednak, żeby kupowane „człowieki” i zwierzęta różniły się od siebie nie tylko wyglądem. Jestem przekonany, iż takie rozwiązanie byłoby lekarstwem na monotonię.

Chociaż jestem graczem starej daty, Snake Legends spodobało mi się tylko pod względem graficznym i dlatego, że nawiązuje do mojego ulubionego klasyka. Nie znalazłem tutaj niczego, co zatrzymałoby mnie przy smartfonie na dłużej niż parę minut. Duży wpływ na to miał prawdopodobnie fakt, iż grałem już w podobne apki nie raz i nie dwa. Jeżeli Wam do tej pory taka okazja się nie nadarzyła – być może zupełnie z moją opinią się nie zgodzicie!

Snake Legends pobierzecie z Google Play za darmo. W produkcji jest trochę mikropłatności, ale mowa tu o drobnych kwotach rzędu 2 złotych za jedną postać.