Snake King – niech żyje król!

0
740

Królową wszystkich nauk jest matematyka, a wśród gier – według autorów Snake King – rządzi nie kto inny jak pikselowy wąż zbierający owoce i wydłużający się z każdymi zjedzonymi kaloriami. Trudno mi oceniać, czy takie rozumowanie jest poprawne, czy nie, ale wiem na pewno, że wspomniana androidowa nowość spełni Wasze oczekiwania. Szczególnie, jeśli pamiętacie czasy, gdy posiadanie telefonu z kolorowym wyświetlaczem było powodem do dumy.

Snake King to gra, którą stworzono opierając się na minimalizmie. Zabrakło tutaj nowoczesnych efektów czy zagmatwanych rozgrywek, jakie można spotkać w wielu współczesnych produkcjach. Co zatem tak naprawdę oferuje nam opisywana apka? Przede wszystkim tryb Classic, Arcade i, uwaga, Multiplayer. A wszystko to w naprawdę fajnej, pikselowo-modernistycznej scenerii.

snake

Wygląd gierki szpeci banner reklamowy zajmujący dość sporą część menu głównego. Poza tym małym mankamentem raczej trudno się do czegokolwiek przyczepić. Nawet sterowanie – o dziwo – zostało rozwiązane w Snake King w bardzo przemyślany sposób. Cóż, niektórzy mogą powiedzieć, że cztery przyciski ze strzałkami to żadna filozofia. Owszem, to prawda. Pamiętajmy jednak, że wielu twórców ma obecnie skłonności do niepotrzebnego komplikowania bardzo prostych spraw.

Na pewno doskonale wiecie, na czym polega zabawa w Snake King. Bez względu na to czy macie sześć lat, czy trzydzieści, w ciągu całego życia musieliście chociaż raz natknąć się na rozgrywkę polegającą na karmieniu wirtualnego węża i unikaniu przeszkód w postaci ścianek i innych.

snake1

Wspomniany przeze mnie tryb Classic podzielony jest na trzy poziomy trudności. Dla każdego z nich stworzony jest osobny ranking, a więc już wszystko jasne – chodzi w nim o śrubowanie rekordów punktowych. Co z pozostałymi typami rozgrywki? W Arcade mamy do czynienia z planszami, które przechodzimy jedna po drugiej, spotykając raz na jakiś czas bossa, natomiast w Multiplayerze rywalizujemy online z losowym przeciwnikiem.

Sentyment do Nokii 3310 oraz wszystkiego, co związane z początkami mobilnej rozrywki nie pozwoliłby mi na ostre krytykowanie Snake King. Na szczęście, do niczego nie musiał mnie powstrzymywać. Gra jest po prostu dobra i ma wszystko, co trzeba, by zająć nam nieco wolnego czasu.