Snail Battles – to chyba nie ślimak, to prawdziwy czołg! [VIDEO]

0
641

Ślimaki nie wydają się stworzeniami, które są waleczne i bardzo wytrzymałe. Dzięki grze Snail Battles przekonacie się jednak, że każdy mieszkaniec naszej planety ma jakieś zalety i warto z nich korzystać. Kto wie, może to zmutowane zwierzaki będą za kilka lat pełniły rolę czołgów wojskowych?

Gdybyście zapytali mnie, do jakiego gatunku zaliczyć można Snail Battles, prawdopodobnie zrobiłbym wielkie oczy i długo się zastanawiał. Bo niby jest to strzelanka, niby tower defense, a jak tak się bliżej przyjrzymy, to dostrzeżemy tu nawet zalążki standardowego RPG-a. Cóż, może i nie każdy lubi taki misz-masz, ale mnie opisywana gierka urzekła bardzo szybko.

snail

Najprościej jak się da, można napisać, że w Snail Battles kierujemy poczynaniami ogromnego ślimaka oraz jego przyjaciół, którzy prowadzą wojnę ze swoimi odwiecznymi rywalami. Z racji tego, że muszlowce nie poruszają się zbyt szybko, ale mają twardą skorupę, postanowiono wykorzystać je jako maszyny bojowe. Czy to rzeczywiście opłacalne? Przekonacie się sami. Wiecie, że ja nie lubię zbyt wiele zdradzać (ale to tylko dla Waszego dobra!).

Świat gry podzielony jest na kilka krain, które nazywane są rozdziałami. Każdy z nich to – oczywiście – paręnaście poziomów do ukończenia, w których celem numer jeden jest zniszczenie oponentów oraz dotarcie do ich bazy. Choć wydaje się to proste, sam ślimak rady by sobie nie dał. I właśnie dlatego na jego skorupie występują też brodaci mężczyźni wyposażeni w skuteczne i potężne bronie.

Po zwycięskich pojedynkach z przeciwnikami wzbogacamy się, dzięki czemu możemy ulepszać posiadane oddziały. Warto nie tylko skupiać się na sprzymierzeńcach, którzy władają bronią automatyczną, lecz również na takich, co mają pojęcie o korzystaniu z nieco cięższych maszyn. Oczywiście, nie od razu zapracujemy na istnego Rambo, ale po pewnym czasie nawet i na takich gagatków będzie nas stać.

Snail Battles nie wymaga od nas wykorzystywania kilku przycisków dotykowych, a więc sterowanie jest w niej dość banalne. Całkiem nieźle wypada też grafika. Niestety, szpecą ją nieco reklamy, ale – oczywiście – za drobną opłatą możemy je usunąć.