Snack Truck Fever – smakołyki z ciężarówki od SQUARE ENIX

0
584

Najnowsze dzieło ludzi ze studia SQUARE ENIX to nic innego jak układanka z gatunku match-3. Zanim jednak stwierdzicie, że to nie dla Was, proszę – sprawdźcie dokładnie. Snack Truck Fever tylko z pozoru wygląda bowiem jak wszystkie inne podobne apki. W praktyce natomiast jest naprawdę świetna!

Tytułowa ciężarówka z różnymi pysznościami jest naszym miejscem pracy. Jako gracze wcielamy się w Snack Truck Fever w rolę kucharza pracującego w owym pojeździe i próbujemy zadowolić swoimi smakołykami jak największą ilość osób. Oczywiście, to klienci, a nie my, decydujemy o tym, czy w danym momencie mamy skupiać się na produkcji kawy czy może donutów.

fever

Levele dostępne w Snack Truck Fever tylko na pierwszy rzut oka są takie same. Prawda jest jednak taka, że wymagają one od nas niemal cały czas czegoś zupełnie innego. Na początku mamy, na przykład, tylko tworzyć konkretne rzeczy, ale później zdarzają się również misje, gdzie nasza uwaga koncentruje się jedynie na pączkach i kawie dla pracowników posterunku policji.

Wracając do różnych kombinacji i wariacji, warto wspomnieć, że w Snack Truck Fever nie zawsze herbata to herbata, a lody to lody. W niektórych planszach wystarczy zebranie chociażby dziesięciu deserów na patyku, ale zazwyczaj jest tak, że trzeba skolekcjonować dwa lub trzy pucharki z całą masą gałek, a wówczas musimy postarać się jeszcze bardziej. Zresztą,w sytuacji z kawami i innymi jest dokładnie tak samo.

fever1

Twórcy Snack Truck Fever nie darowali nam limitu żyć, a więc znowu musimy po pięciu skuchach zrobić sobie co najmniej piętnastominutową przerwę. Nie zabrakło w grze także power-upów,wśród których znaleźć można, między innymi, rękawicę usuwającą jeden element planszy oraz gąbkę czyszczącą na błysk cały, wybrany przez nas, rządek kolorowych elementów.

Opisywana produkcja pozwala na miłe spędzenie wolnego czasu, tak więc mam nadzieję, że – podobnie jak ja – przekonacie się do niej i szybko nie odinstalujecie jej ze smartfona. Oczywiście, Snack Truck Fever ma swoje wady. Moim zdaniem, nie są one jednak na tyle poważne, by trzeba było na nie narzekać.