Smurfette’s Magic Match – ach, ta Smurfetka, jak ona lubi błyskotki!

0
615

Smurfette’s Magic Match to wyjątkowa propozycja dla osób, które nie nudzą się, grając w kolejne produkcje z gatunku match-3. Niektórzy mogą sobie pomyśleć, że pisanie o kolejnej takiej układance to grzech, jednak ja mam nieco inne zdanie na ten temat. I myślę, że bardzo szybko przekonacie się, dlaczego właśnie tak jest.

Fabuła w grach logicznych to rzadkość, ale – na szczęście – autorzy Smurfette’s Magic Match całkowicie o niej nie zapomnieli. Pisząc w największym skrócie, w opisywanej grze staramy się pomóc Smurfetce. Ta po powrocie z podróży odkryła, że wszyscy jej przyjaciele stracili pamięć. Rozwiązaniem tej niecodziennej sprawy ma być przyrządzenie specjalnej mikstury, ale – jak pewnie się domyślacie – potrzeba do tego odpowiednich składników.

smerf

Nie zabrakło w Smurfette’s Magic Match miejsca na króciutki tutorial, uczący nas łączenia minimum trzech takich samych elementów. Myślę jednak, że o tym pisać Wam nie trzeba. Zamiast tego skupmy się na tym, jakie dokładnie misje przychodzi nam wykonywać w tej produkcji. Bo to już tak oczywiste nie jest.

Pierwsze plansze w grze są dość standardowe, ale dość szybko dochodzimy do momentu, w którym poziomy składają się nie z jednego, lecz kilku pól, a w rozwiązaniu zadania stara się nam przeszkodzić bardzo mały limit ruchów oraz ograniczenie czasowe. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wspomniana różnorodność wyglądu leveli i jestem przekonany, że Wy także docenicie to w Smurfette’s Magic Match.

W opisywanej produkcji nie mamy klasycznych power-upów do wykorzystania. Po dotarciu do konkretnych poziomów odblokowujemy po prostu nowych bohaterów, którzy są w stanie na swój sposób pomóc nam w trudnych momentach. Oczywiście, nie możemy korzystać z nich do woli, bo nie miałoby to najmniejszego sensu.

smerf1

Nie ma co ukrywać, że Smurfette’s Magic Match to apka przeznaczona również dla nieco młodszych użytkowników smartfonów. Widać to chociażby po funkcji przebierania Smurfetki, która – co by nie mówić – mnie wyjątkowo nie porwała, jednak prawdopodobnie spodoba się wszystkim dzieciakom.

Jeżeli chodzi o wady aplikacji, są one dość standardowe. Odpada kwestia reklam, gdyż w ogóle tu nie występują, ale zamiast tego trzeba wspomnieć o limicie żyć. Cóż, szczerze powiedziawszy, zdziwiłbym się, gdyby go zabrakło.