Smove – jak niedziela i relaks, to tylko z tą gierką!

0
610

Smove jest prostą produkcją, w której zabawa polega jedynie na biciu rekordów punktowych. Nie znajdziecie tu żadnych ulepszeń,wielu głównych bohaterów czy też bardzo różniących się od siebie plansz. Jedni mogą powiedzieć, że oznacza to nudę. Ja jednak powiedziałbym bardziej, że w tym wpisie mamy do czynienia z apką idealną na niedzielę.

W grze Smove przychodzi nam stawiać czoła przeszkodom znajdującym się na polu gry przypominającym to z popularnej zabawy kółko i krzyżyk. Na dziewięciu równych kwadracikach występują tu niebieskie kryształki, które musimy zbierać, natomiast najważniejsze jest unikanie czarnych piłek, pojawiających się na ekranie z każdej możliwej strony. Wydaje się to proste, a i pewnie dla niektórych pozbawione sensu, ale gwarantuję Wam, że na nudę narzekać nie będziecie.

svome

Z racji tego, że produkcja z tego wpisu to przykład minimalizmu do potęgi, nie kierujemy w niej niczym innym, niż białą piłeczką. Ujarzmienie jej jest proste, gdyż wszystko, czego od nas się wymaga, to sprawne wykonywanie na ekranie poziomych oraz pionowych gestów.

Po zebraniu dziesięciu punktów, uzyskujemy dostęp do kolejnego poziomu. Trwa to – prawdopodobnie – nieskończenie długo, ale, niestety, nie wiąże się z żadnymi większymi utrudnieniami poza tymi, z jakimi mamy do czynienia od samego początku. Zmienia się jedynie częstotliwość pojawiania się przeszkadzajek. Blokady, przepaści – takich rzeczy tutaj nie znajdziecie, mogę Was o tym zapewnić.

svome1

Oczywiście, jak pewne się tego domyślacie, Smove nie charakteryzuje się wyjątkowo piękną grafiką czy też oryginalną, ambitną ścieżką dźwiękową. Jeżeli o mnie chodzi, nie mam najmniejszych zastrzeżeń do oprawy audiowizualnej. Wiadomo, że do idealnych nie należy, ale jak na stworzoną na potrzeby nieskomplikowanej produkcji – wypada całkiem dobrze.

Jeżeli połączycie swoje konto w grze z usługą Google Play Games, otrzymacie możliwość sprawdzenia się z innymi graczami. Niestety, nie w bezpośrednim pojedynku, lecz przy użyciu globalnego rankingu.

Smove nie zawiera opcji dodatkowych płatności, poza jedną. Dzięki niej można wyłączyć wyświetlające się reklamy i tym samym wesprzeć twórców z nowojorskiego studia Simple Machine.