Smoothie Swipe – układanka od twórców… Final Fantasy

0
580

W dzisiejszych czasach to już niemalże reguła – jeżeli jakieś studio chce być uznawane za „fajowe”, musi posiadać w swojej ofercie grę match-3. Do niedawna SQUARE ENIX brnęło swoimi drogami i nie zawracało sobie głowy konkurencją. Naszedł jednak dzień, w którym twórcy kultowego Final Fantasy postanowili stworzyć układankę. Znajdziecie ją w Google Play pod nazwą Smoothie Swipe.

Bohaterka gry Smoothie Swipe na imię ma Anna. Jest rudowłosa i młoda, a jej pasją są… owocowe koktajle. To właśnie w jej przyrządzaniu przychodzi nam pomóc w trakcie rozgrywki. A że do tego typu napojów potrzeba przede wszystkim różnych smakołyków z krzewów, drzew i tym podobnych, na pewno doskonale wiecie już, na czym wszystko tu polega.

smothie

Autorzy opisywanej produkcji nie odpuścili nam tutorialu, ale na szczęście trwa on dosłownie kilka sekund i wyjaśnia jedynie podstawowe mechanizmy rządzące światem gry. Dzięki samouczkowi dowiadujemy się, między innymi, gdzie na ekranie widoczne są cele, jakie musimy osiągnąć oraz uczymy się, w jaki sposób dokonywać połączeń owoców.

Oczywiście, jak to w tego typu grach bywa, Smoothie Swipe wymaga od nas łączenia w grupy elementów w tym samym kolorze. Jagody, maliny, truskawki, banany – owoców jest tutaj całe mnóstwo, a więc nigdy nie brakuje „materiału” na nowy rekord. Niestety, po raz kolejny już ogranicza naszą swobodę działania limit żyć, który po kilku wpadkach wymusza zrobienie sobie przerwy bądź skorzystanie z metod płatności prawdziwymi pieniądzmi.

smothie1

Liczba plansz dostępna w dziele studia SQUARE ENIX  jest wystarczająca na sam początek (wystarczy spojrzeć na powyższy screen), ale na pewno w najbliższym czasie możemy spodziewać się jakichś aktualizacji. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gierka przypadnie do gustu ludziom, którzy uwielbiają kolorową, uroczą grafikę i nie dostają drgawek na samą myśl o spokojnej muzyczce rodem z kreskówek dla dzieci.

Przy każdej nowo powstałej „macz trójce” warto zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest sens rozpoczynać z nią przygodę. Moim zdaniem, Smoothie Swipe nie oferuje czegoś na tyle oryginalnego, by mogła zastąpić jakąś dobrze już Wam znaną układankę. Jeżeli jednak właśnie ukończyliście jedną z podobnych gier, tę będziecie mogli nazwać swoistym wybawieniem od nudy.