Smashy Road: Wanted – poszukiwany, poszukiwana

0
959

Mimo że wątek uciekania przed policją jest nam dobrze znany nie tylko dzięki hollywoodzkim filmom, cały czas pozwala tak samo dobrze się bawić, jak jeszcze ładnych kilka lat temu. Skąd ten fenomen? Pewnie po prostu większość z nas lubi czasem zaszaleć za kółkiem. I dobrze się składa, bo dzisiaj mam dla Was fajną produkcję o nazwie Smashy Road: Wanted, której fani szybkiej jazdy nie powinni ignorować.

Nie bez powodu nazwa gry z tego wpisu kojarzy Wam się z hiciorem o nazwie Crossy Road. Twórcy Smashy Road: Wanted ewidentnie wzorowali się na wspomnianym dziele, co zresztą widać najlepiej na screenach bądź minimalistycznym menu głównym, które w zasadzie nie istnieje, bo można w nim od razu przejść do zabawy lub ewentualnie zmienić samochód.

Zaskoczenia nie będzie, jeśli napiszę, że w Smashy Road: Wanted najważniejsze jest jak najdłuższe utrzymanie się przy „życiu”. Tym razem – rzecz jasna – chodzi o to, by nie dać się złapać policjantom. Ci gonią nas najpierw jednym samochodem, następnie dwoma, a jeszcze później blokują drogi i na dodatek korzystają z wozów terenowych, które nie jest łatwo popchnąć w pożądanym kierunku.

Mapka cały czas ulega zmianom, bo choć zaczynamy na drogach Egiptu, przy odrobinie wysiłku możemy wylądować w zupełnie innym miejscu. Brawa należą się przede wszystkim za to, że projektant wirtualnego świata nie poszedł na łatwiznę i poza krętymi drogami czy skrzyżowaniami, przygotował też piramidy, komisariat policji, parkingi czy… lotniska.

Podobnie jak miało to miejsce w Crossy Road, jedynym urozmaiceniem zabawy jest w Smashy Road: Wanted możliwość kupna nowego pojazdu. Niestety, nie możemy sobie wybrać konkretnego modelu, a musimy wyciągać pudełka-niespodzianki ze specjalnego automatu. Co tu dużo mówić – nie każdemu taka forma się spodoba, ale do najgorszych raczej zaliczyć jej nie można.

Mimo że system kierowania pojazdem jest minimalistyczny, samo skręcanie w prawo bądź lewo jest – według mnie – zdecydowanie za małą umiejętnością, by móc wykorzystać wszystkie swoje walory w ucieczce przed policją. Auto porusza się do przodu i do tyłu w sposób samoczynny i o ile w normalnej jeździe to nie przeszkadza, na wstecznym jest wręcz na odwrót.